Araştırma Sistemi ve Planlar Geri Dönüyor!

Tecrübe sisteminin eksikliği hakkında kafa yoran Rust ekibi büyük ısrarın sonucunda araştırma sistemini ve eşya planlarını geri getirmeye karar kıldı.


Araştırma Sistemi Geri Döndü!

Araştırma sistemi eskisi gibi olmasa da farklı bir şekilde tekrar oyuna bir dönüş yaptı. Tecrübe sisteminin gelişi ile plan parçaları, araştırma masası ve araştırma sistemi tamamen oyundan kaldırılmıştı. Büyük ısrarın üzerine Rust ekibi üzerine düşünüp, biraz da oyuncuların isteklerini göz önünde bulundurarak çok güzel yeni bir araştırma sistemi ortaya koydu.


Tek Kullanımlık Eşya Planları

Araştırma masasında eskiden bir eşya araştırdığında onun üretimini kalıcı olarak öğrenebiliyordunuz. Yeni sistemde ise bir eşyayı araştırarak onun tarifini tek kullanımlık takas edilebilir bir eşya haline getirebiliyorsunuz. Hem de bir eşyaya bir tarif değil 5 adet tarif planı elde ediyorsunuz. 

Bu Eşya Planlarını seviyeniz yetmiyor ve daha öğrenmemiş olsanız bile o eşyayı üretmek için kullanabileceksiniz. Ürettiğiniz her bir eşya için bir Eşya Planı kullanılacak ve üretim için gerekli malzemelere yine de sahip olmanız gerekecek. Bu eşyalar oyun içi pazarı oldukça olumlu yönde etkileyecektir. 

Araştırma masasının çalışma prensibi önceden olduğu gibi. Yine sahip olduğunu eşyayı koyacaksınız ve size %30’lık bir araştırma ihtimali verecek. Bu ihtimali önceden plan parçası koyarak artırıyordunuz artık Araştırma Kağıdı kullanarak artırabileceksiniz. 

Eşya araştırma 3 kategoriye bölünük durumda ve her bir kategori için belirli sayıda Araştırma Kağıdı kullanarak eşyanın başarılı şekilde araştırılma şansını %100’e çıkarabileceksiniz. 

Kategoriler ve %100 şans için ihtiyaç duyulan Araştırma Kağıdı sayıları şu şekilde: 

  • Yaygın Eşyalar:  1 Araştırma Kağıdı ile %100 şans elde edersiniz. 
  • Seyrek Eşyalar: 3 Araştırma Kağıdı ile %100 şans elde edersiniz.
  • Ender/Nadir Eşyalar: 10 Araştırma Kağıdı ile %100 şans elde edersiniz. 

common rarevery rarey


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir