Topluluk Güncellemesi 102 (Community Update 102)

Topluluk Güncellemesi 102 – 

Wipe sonrası heyecan devam ediyor. Başka bir boyuttan bir devblog, el yapımı bir silah konsepti ve tabiki daha fazlası!


Hoşgeldiniz

Steam topluluğunda dolaşırken Nomad arkadaşımızın paylaştığı bu tüfek tasarımına denk geldim. Böyle güzel bir tasarım görmek beni gerçekten çok neşelendirdi. Özellikle namlu için fasülye konservelerinin kullanımı çok hoş. 

f1747a0823dc4756e83033b9d91978b4

1242b93136cf9efa8cc25ec972213680

3056bfa0cfd53b0b419b6f3ca19c5e9db37dcc3d172556a0b0d2e559ce21b15f


Devblog 100.1

Rust oyuncusu ve Reddit’çi olan McJay oyun için tavsiye yapmakta gerçekten çok iyi. Genel olarak Reddit üzerinden paylaşımlar yapıp bizim dikkatimizi zaten çekmeyi başaran arkadaşımız bu sefer farklı, yaratıcı ve emek isteyen bir şekilde önerilerini iletmeye karar vermiş. Kendi fikirlerini içeren bütün bir Devblog yazısı yazmış. Yazıda özgün resimler ve içerikler var ve fikirler de oldukça kaliteli. 

>> McJay’in Devblog 100.1 Paylaşımı <<


İlk Gün Videoları

Wipe geldikten sonra Youtube yayıncıları dahil herkes sıfırdan başladı. Beraberinde de yeni video serilerini getirdi. 

İlk video Ser Winter’ın. Arkadaşımız Rust üzerinde gerçek ve kalıcı arkadaşlar bulma amacıyla geziyor. O artık bir klan üyesi. İlk gün maceralarını izleyebilirsiniz.

Bir diğer video ise Vertiigo’nun. Tek başına hayatta kalmaya ve güvenli bir ev yapmaya çalışan Vertiigo videosunda şu sözü ile dikkat çekiyor: “Rust’ta öğrendiğim bir şey var ise o da klan üyelerinin ne kadar renk uyumu var ise, o kadar dandik olduklarıdır.”

KCmo ise Rust nasıl oynanır videoları çekmeyi pek seviyor. Videolarında güzel bir ses tonu ile hikaye anlatırmışcasına gezmesi ise ayrı bir tat katıyor. Yeni Rust hayatta kalma serisinin ilk videosunu izleyebilirsiniz.


KCmo Tasarımları

KCmo’nun YouTube kanalında paylaştığı resimler arasında Tatten’ın çok güzel çalışmaları var. Tatten bir çok YouTube yayıncısının iş verdiği bir tasarımcı. Yaptığı çalışmalar güzel ve yaratıcı. Albümü inceleyebilirsiniz.


Demir Testeresi Kılıç

Bu el yapımı silahın sahibi MisterStroodle. Fotoğraflar her ne kadar dandik olsa da silahın gerçek olması içimi ürpertiyor. Bir vurmaya derimi tamamen yüzebilir, ve kesinlikle kendimi seviyorum ve etimin mümkünse yerinde kalmasını tercih ediyorum. 

Büyük emek harcanarak yapılan bu kılıcın yapımında kullanılan malzemeler şunlar; çelik boru, bisiklet freni, bilyeler, cıvatalar, vidalar, birkaç deri parçası ve sprey boya.

Bu arada bu kılıç aslında oyun için konsepti hazırlanmış ve modellenmiş bir eşya. Fakat sonradan kullanılmamaya karar verildi. 


Grafik Geliştirmeleri

En son yapılan grafiksel gelişmelerin en güzel sonucu, en azından benim için, internette birinin bunun üzerine durup güzel bir video hazırlaması. Tüm yapılan kötü yorumları bir kenara bırakıp akşama kadar bu videoyu izleyebilirim.


Ve Son Olarak

Önceden Brunt Force Trauma’nın videoları için birşeyler yazabliyordum fakat artık ne diyebileceğimi bilmiyorum. Biraz yetişkin işi videolar çekiyor arkadaş. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir