Rust Haberler – 28.07.2016

Güncellemeye Hazır mıyız?

Rust Haberler 28.07.2016 (27 Temmuz 2016) –

Güncelleme neredeyse gelmek üzere. Hasarlarda, el bombalarında, çatışmalarda genel olarak değişiklikler var. Yeni eklenmesi planlanan eşyalar ile ilgili de paylaşımlar mevcut.

 


Savaş Kaydı

Artık konsola “combatlog” yazarak aldığınız ve verdiğiniz tüm hasarları takip edebilirsiniz. Saldırgan, hedef, silah, hasar bölgesi, mesafe ve can ile ilgili bilgiler içeriyor ve en son 100 olayı gösteriyor. Görseli şu şekilde:

Varsayılan olarak en son 100 kaydı gösteriyor fakat sunucu sahipleri isterlerse “combatlogsize sayı” komutu ile bu sınırı değiştirebilir.


El Bombaları İle Raid

El bombası raidi ok yaylar işlevsiz kılındıktan sonra oldukça popüler hale geldi. Artık 5 tane üst üste istifleyebileceksiniz ve sağ tık ile bırakabileceksiniz. Güzel olan kısmı eyer bir yapıya bakarak sağ tık yaparsanız yapıya yapışacak ve verebileceği tam hasarı verecek. Bombaların hasarında şimdilik bir değişiklik yok gibi görünüyor.


Mermi Hasarı Azalması

En son güncellemede mesafe arttıkça mermilerin hasarını kaybedeceğinden bahsetmiştik. Oranları çok fazla olduğu için hasar kaybetmeye başlama mesafesi uzatılıp maksimum azalabilecek hasar oranı da düşürüldü. Yani eskisinden çok daha iyi halde şu anda.


Fırlatılabilir Hasar Tipi

Oklarda olduğu gibi fırlatılabilir silahlar için de yeni bir hasar tipi eklendi. Ayrıca artık aleti veya silahı fırlattığınızda dayanıklılığı azalacak ve sıfır olduğunda kırılacak. Eskiden rastgele şekilde kırılıyorlardı. Bu durum artık geçerli değil.


Mızrak Güçsüzleştirildi

Mızraklar artık Ok hasar tipinden sayılıyor. Yani yapılara hasar vermeyecek. Yapılan son değişikliğe göre oklar artık tahta dal yapılara hasar verebildiğinden aynı şekilde mızraklar da verebilecek.


Yarı Otomatik Tüfek Güçlendirildi

Yarı otomatik tüfek genel olarak güçlendirildi. Daha çok hasar verecek ve mermiler daha uzağa daha hızlı gidebilecek.


Çift Namlulu Pompalı Tüfek Neredeyse Oyuna Hazır

Yeni silahlardan olan çift namlulu pompalı tüfeğin modelleri, animasyonları ve sesleri tamamen hazır. Tek kalan kısmı oyuna eklenmesi. Ne yazık ki bu güncellemede eklenecek mi henüz belli değil. Belki bizi şaşırtıp birden oyuna getirirler kim bilir?


Güvenli Takas Penceresi

Vince güvenli bir şekilde eşya takası yapabileceğiniz bir sistem üzerine çalışıyor. Modelleri ve görünümü genel olarak hasır bir sistem.

Bu tür bir sisteme oyunun kesinlikle ihtiyacı var. Umarız ki oldukça kullanıcı dostu yaparlar bu eklendiğinde.


Diğer Değişiklikler

  • Oklar tekrar tahta dal yapılara hasar verebilecek.
  • Genel grafiksel yeniden yapılanma bitti bitecek, sadece bir biyom kaldı.
  • Yeni müzik sistemi varsayılan olarak oyuna eklendi.
  • Uyuyanların modellerinin titremesine yol açan bir hata giderildi.
  • Üçüncü kişi zıplama animasyonları iyileştirildi.