Rust Haberler – 07.07.2016

Vakit Geldi Çattı

Rust Haberler 07.07.2016 (7 Temmuz 2016) –   

Bu hafta büyük bir yama ile Tecrübe sistemi oyuna geliyor ve birlikteliğinde bir çok değişiklik te oyuna getiriyor.


Tecrübe Sistemi

Yeni tecrübe sistemi karakterinizin gelişimini artık tamamen değiştiriyor. Artık etrafta plan parçaları aramak yerine oyun içerisinde yaptığınız maden toplamak, odun kesmek, hayvan avlamak, helikoptere saldırma gibi işlerden oyuncular artık tecrübe kazanacak. Buna ek olarak artık materyalelr de dahil her eşyanın artık bir sahibi var. Sahiplik sistemi oyun içerisinde farklı şekillerde kullanılacak, şimdilik sadece tecrübenin eşya sahibine paylaşımını sağlıyor.

Bu değişikliklerle birlikte gelen başka değişiklikler de var. Artık çanta ve üretim menüleri birbirinden ayrı. Tab tuşu normal çantanızı açıyor, çantanıza eklenen küçük bir hızlı üretim kısmı eklendi. Bu kısımda, çantada üretim için yeterli malzeme olan eşyaları gösteriyor, ve tek tık ile üretebiliyorsunuz.  “Q” tuşu ise asıl üretim menüsünü açıyor.  Ayrıca ESC bastığınızda gelen asıl oyun menülerinin tasarımında da değişiklikler var. Değişiklikleri temel olarak aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

252490_20160706232231_1.png252490_20160706232149_1.png252490_20160706232103_1.png252490_20160622141901_1.png

Bu Videoda Tecrübe Sistemi ve Menüler ile ilgili Değişiklikleri Daha Detaylı Öğrenebilirsiniz.


Artık Not Kağıtları İşlevsel

Uzun zamandır oyunda olan işe yaramaz not kağıtları artık işlevsel. 

Not kağıtlarını yine etraftan bularak veya 100 odun karşılığında üretebileceksiniz. 

Notları cesetlere, kutulara, sandıklara yani bir eşyayı koyabildiğinz heryere bırakabileceksiniz. Aşağıdaki resimde not kağıdının nasıl görüneceğini inceleyebilirsiniz.

download


Üretim Sürelerinde Düzenleme

Oyunda bazı eşyaların üretim sürelerinde de daha mantıklı hale gelecek değişiklikler yapıldı. Genel olarak daha kısalar, fakat sadece surları üretmek yaklaşık 2-3 kat daha uzun sürecek. Yeni sürelerin birkaç örneği şu şekilde:

Kazma Balta Kapşonlu
Önceden Önceden Önceden
120 Saniye 60 Saniye 60 Saniye
Şimdi Şimdi Şimdi
60 Saniye 30 Saniye 30 Saniye
     
Kağıt Tahta Sur  Taş Sur
Önceden Önceden Önceden
60 Saniye 30 Saniye 60 Saniye
Şimdi Şimdi Şimdi
180 Saniye  180 Saniye 180 Saniye

Barren Haritası

Daha yavaşça olan bilgisayarlar için yeni bir seçenek sunuluyor. Barren haritası normal bildiğiniz haritayı tamamen çimenler, çalılar ve kaya yapılarından arınmış bir şekilde sizlere sunuyor. Performans değerlerinde olumlu oynamalar oluyor.

Haritanın kötü bir kısmı var, çalılar ve kaya yapıları olmadığı için saklanmak ve çatışmak oldukça zor bir hal alıyor. Haritanın performansı olumlu yönde etkilemesi yeterli olmuyor. Bu sorunu çözmek için önümüzdeki günlerde çalı ve kaya oluşumlarını seyrek te olsa eklemeye çalışacağız.

barren


Hitscan Eklendi

Yakın mesafe çatışmalarda büyük bir değişiklik oyuna ekleniyor. Artık silahlar ateşlendiğinde mermi hemen birkaç metre hareket edecek. 

Yani bu demek oluyor ki mermi yavaşlayıp kavis almadan dümdüz bir şekilde birkaç metre ilerleyecek, daha sonra oyunda şu anda olan mermi modeline kavuşacak.

Bu sistem yakın mesafe çatışamların genel tutarlılığını ve kontrolünü sağlayacak. Silahlara göre değişiklik gösterecek bu sistemde ilk denemelere göre pompalı tüfekler en kısa mesafeye sahipken saldırı tüfeği ve sürgülü tüfek en uzun mesafeye sahipler.


download (1)

Helikopterde Değişiklikler

Oyundaki en büyük eğlencelerden biri olan devriye helikopterleri artık ok yay ile gezen güçsüz oyuncuları hedef almayacak. Buna ek olarak artık helikopterin zayıf noktalarına ateş isabet ettirenler bir miktar tecrübe kazanacak.

Ayrıca helikopterden düşen sandıkları açmak ve parçaları kırmak ta size ekstra tecrübe sağlayacak.


Baskın Kulelerini Dikmek Zorlaşıyor

Bundan sonra baskın bölgelerinde devasa baskın kulelerini çok fazla göremeyeceğiz. Direklerin ve çatıların stabilite değerleri düşürülüyor, yani dimdik bir kule dikmek artık oldukça zor.


Yeni Fırlatma Sistemi

Artık yanlışlıkla aletlerimizi kılıçlarımızı fırlatma devri sona edriyor. Yeni fırlatma sistemi aynı ok yay gibi çalışacak. Sağ tık ile havaya kaldırıp sol tık ile fırlatabileceğiz. Ayrıca artık koşarken mızrak fırlatabileceksiniz, fakat isabet oranı biraz düşecek. 


Zindan Tasarımları

Vince zindan tasarımlarının çoğunu tamamladı. Ayrıca havaalanı ve bazı başka yerlere de eklemeler yaptı. Ne yazık ki bugün oyuna eklenmeyecek, yani birdahaki aya kadar göremeyebiliriz. Ne yapacakları belli olmaz tabi. 


Radyasyon Geri Dönebilir

Artık özel bölgelerde radyasyon geri dönüyor, fakat zindan tasarımlarındaki değişiklikler ile birlikte gelmesi beklendiğinden bu hafta oyunda görmememiz muhtemel.


Üretilebilir Kayalar

Artık oyunun başlarında kayanızı kırdığınızda, kaybettiğinizde üzülmenize gerek yok. Sadece 10 taş karşılığında kayanızı tekrar üreteblileceksiniz.


Yeni Yönetici Komutları

Oyuna sunucu yöneticilerinin yerlerini bulabilme ve belirli bölgelere ışınlanabilmeleri için birkaç komut eklendi. 

  • teleportpos  – belirli bir bölgeye ışınlanma
  • printpos – belirli bir bölgeyi belirtme
  • printrot – belirli bir rotayı belirtme

Diğer Küçük Değişiklikler

Oyun içerisinde farklı kısımlarda ufak başka değişikliklerde oldu. Şu şekilde:

  • Grafiklerde genel geliştirmeler
  • Hareket bluru (bulanıklık)
  • Modelli düşen eşyalar artık doğru formlarını gösterecek
  • Arbaletin tutuluşundaki bozukluk düzeldi
  • Balık tuzakları artık küçük balıkları yem olarak kullanmayacak

Yeni Alanlar

Yeni gelecek bu büyük güncelleme ile birlikte oyunun eski hali rafa kaldırılacak. Tecrübe sistemi kullanılacağı için artık, Plan sistemini sevenler biraz üzülüyor. Artık eski sürümü oynayabilmek için oyunun steam ayarlarından Betalar kısmından aynı yayımöncesi alana gider gibi  -prerelease yerine  -july2016 ‘yı seçeceksiniz. Oyunun eski hali artık geliştirilmeyecek ve güncellenmeyecek, bu yüzden oynanmasını pek tavsiye etmiyoruz. Tabi sizin zevkinize kalmış. 


youtubecover

RustRehber.com Kitlesini Genişletip Yeni İsime Geçiyor: Oyunki.com

Herkese Merhaba !

Bizi takip eden, internet sitemizi, sunucularımızı ziyaret eden tüm herkese teşekkür ederiz. Sayenizde yaptığımız işi genişletebilmiş ve daha büyük kitleye ulaşabilme, daha geniş bir oyuncu topluluğuna yardımcı olabilme fırsatını elde ediyoruz.

Artık sadece Rust ile kısıtlı kalmayıp elimizden geldiğince sevilen, ilgi duyulan tüm oyunlara ulaşmayı amaçlıyoruz.

Yaptığımız ve yapacağımız bu işi amatörce değil, kurumsallaşarak yasal olarak yapacağız, ve bu daha geniş çaplı, kurumsal bir isim gerektiriyor.

Bundan sonra yeni isimimiz ile yeni internet sitemizde olacağız. Sevdiğiniz tüm haberlere, güncellemelere, rehberlere ve tüm sorularınız için bizlere yeni internet sitemizden erişmeye devam edebileceksiniz.

Oyunki.com

Tüm yeniliklerle, yeni oyunlarda, yeni ve daha kapsamlı olan platformumuzda herkesi bekliyoruz. Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz !