Topluluk Güncellemesi 83 (Community Update 83)

Topluluk Güncellemesi 83 Türkçe –

Rust’ın Legacy’den bile öncesi, gerçek hayatta Fırın yapımı, muhteşem bir oyun kanalı ve daha fazlası!

header


Hoşgeldiniz!

Başlıktaki resim Lou ile Rust‘tan alma. Oyunların hazine gibi olan zamanından gelme çalışması için teşekkür ediyoruz. Rust’ın gizli geçmişini nereden öğrendiğiyle ilgili hiç bir fikrim yok. Facepunch 1988 yılında mevcut olmamasına rağmen genel temanın, hareketlerin bayağıdır mevcut olduğunu görüyorsunuz…

Lou daha yeni 1000 takipçi sayısına ulaştı. Daha çok paylaşım yapsa takipçi sayısıda artar aslında. Yürü be koçum!


Ev Yapımı Rust

Gerçek hayatta Rust silahları yapımına karşı sürekli yürüttüğüm protestolara rağmen, onlar hakkında paylaşım yapmaya devam edeceğim. Youtuber GoriachieKluchi gerçek Rust silahları yapıyormuş. Silahları yapmakla kalmayıp bide üstüne Fırın da yapmış.  Eşyaları yaparkenki videoyu izlerken aklım almadı. Daha otantik olması amacıyla videoları tek tek yapmış.

 

Ve sırada Fırın. Bu benim favorim açıkçası. Çok güzel ve gerçekçi olmuş. Fırını çakma maden eritmek için bile kullanıyor.

 

Bu yaptığın iş her ne ise, onu yapmakta çok iyisin…


Rust Bölgesi

PitchDank’ın berbat rust haberleri sunuyor…Ve harikalar ! İçinde çok fazla küfür var fakat ben çok birşey anlatmadan bence videoyu bir izleyin. Kendiniz görmeniz lazım.

 

En heyecanlı tarafı ne biliyor musunuz? Daha ilk bölümleri! Videonun sonunda izlemenizi önerdikleri videolarda oldukça iyi. 2015 yılından kalma ve hataları var fakat izlemeye değerler gerçekten.


Teknoloji Ağacı Konsepti

Eğer bizim Slack kanalımıza erişiminiz olsaydı teknoloji ağacını ayarlamanın ne kadar zor olduğunu anlardınız. Tüm bilgileri açık bir şekilde gösterip anlaşılabilir kılmak ve hepsini sığdırmak için çok uğraşıyoruz, fakat gerçekten hiç kolay değil.Facepunch forumlarında dburden’de aynı işi yapmış. Pek iyi çizimler değil çok vakit harcanmamış fakat bakmaya değer işte…

vCNWQHIU0np7M1

Bana biraz Metal Gear Solid V teki ağacı anımsattı. Güzel çalışma.


Rust Sinematik Baskın Kamerası

Swemba’nın Rust baskın çekimleri yapmaya çalışmasını izlemek eğlenceli. Küçük bir grupla, iyi tasarlanmış evlere baskın yapıyorlar. Mücadelesini ve yaşadığı zorlukları görebiliyorsunuz. Kamera habire hareket etmeseymiş daha iyi olurmuş gibi yine de. Ne diyorsunuz?

 


Sevgeyik Arkadaşım

Şaşırtıcı bir şekilde hoş olan bu film, bir geyiği öldürmemek hakkında. MrMemeio tarafından çekilmiş. İnsanların Rust ile yapabildikleri beni çok şaşırtıyor. Çok belli ki modlu bir sunucuda yapılmış tabii.

 

İşte bu yüzden Rust’ta kimseyle arkadaş olmamalısınız. Er yada geç cansız bedenine göz yaşı döküyor olacaksınız…


Ve Son Olarak…

Lou ile Rust videolarından bir tane daha ! Arkadaşımız kendini penguenler hakkında ilginç bilgiler anlatarak kurtarmaya çalışıyor.

 

Şubat ayında bu videoyu kaçırdığım için vicdan azabı çekiyorum. Sizleri bu muhteşem eserden nasıl alıkoydum!


Bizimle İletişime Geçin

Muhteşem birşey üzerinde çalıştığınızı mı düşünüyorsunuz? Anlatın bakalım bana. Şimdi güzel ev tasarımlarını paylaşma vakti. Ya da yaratıcı yağmalamalarınızı çekin gönderin. Belki sunucunuzun enteresan bir teması ve ya bir olayı vardır. E onları da alalım buraya.

Bu tür şeyleri paylaşmak için özel bir forum başlığımız var, ve ya Subreddit te oy toplayıp da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Steam Topluluklarında da geziniyorum, yani steamde de paylaşım yapmaktan çekinmeyin.Rust’ı Twitter’da da takip edip iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu adreste de ben varım. 

Herşeye cevap veremeyebilirim, fakat bütün yorumları okuyorum ve hepsini değerlendiriyorum.