Yaralı Oyuncuları Daha Güçlü Kaldırabilirsiniz

Yaralı Oyuncuları Daha Güçlü Kaldırabilirsiniz

Yaralı Oyuncuları Daha Güçlü Kaldırabilirsiniz

Yere düşen yaralı oyuncuları sağ tık basılı tutup yardım ederek kaldırabileceğimizi oyunu oynayan neredeyse herkes zaten biliyor. Fakat oyuncuları daha güçlü kuvvetli bir şekilde de kaldırabileceğinizi biliyor musunuz?


Devblog 121 ile yapılan değişikliklerden itibaren bu mekanik artık geçerli değildir.  :cry:
Detaylar için tıklayın


Arkadaşınızı Az Canla Kaldırmak Zorunda Değilsiniz

Oyunda uzun zamandır olan, fakat bir çok kişinin haberdar olmadığı bir sistem/mekanik mevcut. Özellikle birkaç kişilik gruplarda çekişmeli bir çatışma içerisinde iseniz işinizi çok kolaylaştıran bir durum bu.

Normal yöntemle yani sağ-tık basılı tutup kaldırmayı seçerek düşen bir oyuncuyu kaldırdığınızda çok zayıf ve tek mermide tekrar ölecek halde ayağa kalkıyor. Kaldırdığınız oyuncu kendini iyileştirmeye çalışıyor ve bir süre yalnız çatışmak zorunda kalıyorsunuz. Bu ise size çoğu zaman yenilgiye sebep veriyor. 


şırınga

Takım arkadaşınızı çatışmaya daha hızlı ve güçlü dahil edebilirsiniz.

Eski bir oyun mekaniği olmasına rağmen bir çok oyuncu tarafından bilinmeyen bir durum var. Oyuncuları sağ-tık ile kaldırmayı seçerek kaldırmak yerine. Yerde yatan oyuncuyu bandaj ile sarabilir, veya üzerine sağ tık ile şırınga basarak kaldırabilirsiniz. Bu şekilde arkadaşınız yaralarından arınmış ve canı daha çok şekilde ayağa kalkacak ve sizi daha hızlı destekleyebilecektir. 

Şu anda süren bir tartışma mevcut, bu mekanik değişime uğrayabilir. Vakit gösterecek, keyfini çıkarın!