Pokemon Go Pokemon Yakalama Stratejileri

Pokemon Go Pokemon Yakalama Stratejileri

Pokemon Go Pokemon Yakalama Stratejileri

Oyuna ilk başladığınızda Pokemon yakalamak oldukça kolay, sadece fırlat ve senin olsun, peki ya ileriki seviyelerde güçlü pokemonlar ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı biliyor musunuz? İşe sizin için Pokemon Yakalama Stratejileri!

Güçlü Pokemon Yakalamak İçin Stratejiler Var

İlk başta Pokemon GO’yu çok basitleştirilmiş bir pokemon oyunu olduğunu düşünebilirsiniz. Yakalama sistemi en başlarda oldukça kolay, sadece topu pokemonun üzerine denk getirerek fırlat ve senin olsun. Fakat karşınıza 100 300 500 CP gücünde pokemonlar geldiğinde ne olacak?

Eğer sistemin tam olarka nasıl çalıştığını anlayamazsanız, kesinlikle yakalama şansınız yok. Sistemde işinizi kolaylaştıracak birkaç durum var, bunları size açıklayayım.

  • Birincisi, oyuna yeni başlayan çoğu kişi Poketopunu elinizde tutabileceğini bilmiyor. Topa bastığınızda elinize almış oluyorsunuz ve pokemonun üzerinde bir halka büyüyüp küçülmeye başlıyor. Bu halkanın rengi yeşil sarı ve kırmızı olarak o pokemonu yakalama zorluğunu belirtiyor. Eğer bir pokemonu en kesin şekilde yakalayabilmek istiyorsanız, o büyüyüp küçülen halkanın olabildiğince küçük olduğuna özen göstermelisiniz. Eğer halka küçükse ve içerisine denk getirebilirseniz poketopunuzu, Great ve Nice gibi bir uyarı verecektir ve pokemonu yakalamanız daha yüksek ihtimalde olacaktır. Halka büyük te olsa, içerisine denk getirmeye çalışın, daha çok tecrübe kazanırsınız ve yakalama olasılığınız artar.
  • Bir diğer taktik ise vakit geçtikçe Pokestop yani haritanızda görünen mavi küplerden ve seviye atladıkça meyveler elde edeceksiniz. Bir pokemona meyvelerden ikram ettiğinizde yakalaması daha kolay oluyor.
  • Size yardımcı olacak bir taktik ise, pokemon yakalarken sağ üstten AR modunu kapatın. Kameranızı kullanarak pokemonun nerede olduğunu görmek kesinlikle çok eğlenceli, evet. Fakat AR’yi kapatarak pokemonu ekranınızda sabitleyebilirsiniz ve bu yakalamanızı çok daha kolaylaştıracaktır. Zaten oyunun şu anki sürümünde hem pokemonun yerini kamerada bulmak zor, hem de kameranızı kullandığı için bataryanızı sömüren oyun daha da beter bir hale getiriyor. Önemli tavsiye AR modunu kapatın!

pokemon-go-AR

Evet arkadaşlar, temel olarak Pokemon yakalama stratejileri bu şekilde, bu ipuçlarını aklınızda tutar ve pratiğe dökerseniz çok yüksek seviye okemonları bile tek seferde yakalayabilecek duruma geleceksiniz.

Hepinize Pokemon avınızda başarılar ? Poketopunuz bol olsun!