Petrol Sondaj Kulesi Nasıl Kurulur ?

Petrol Sondaj Kulesi Nasıl Kurulur ? rehberimizde petrol sondaj kulesi (pump jack)’nin nasıl kurulacağını, etkilerinin neler olduğunu, ne gibi faydalar sağladığını inceleyeceğiz.

Rust’ta petrol sondaj kuleleri hızlı gelişim ve yakıt bulma konusunda oldukça fayda sağlayan yapılardır. Petrol sondaj kuleleri çeşitli alanlara kurulabilir. Fakat her bölgede petrol bulunmayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak yer seçimi yapmalısınız.

petrol-sondaj-kulesi-nasil-kurulur

Örneğin çöl gibi alanlardan petrol çıkma olasılığı daha yüksektir. Petrol sondaj kulesini kurmak için öncelikle kurulacak alandan petrol çıkıp çıkmadığını öğrenmemiz gerekiyor. 

dinamit

Dinamit (Survey Charge)

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi petrol sondaj kulesini kurmak istediğimiz alandan petrol çıkıp çıkmadığını öğrenmek için dinamit (survey charge) eşyasına sahip olmamız gerekiyor. Bu eşyayı kullanım menümüze koyarak, petrol sondaj kulesini kurmak istediğimiz alanın her hangi bir yerine farenin sol tuşuna basarak atıyoruz ve patlamasını bekliyoruz. 1-5 saniye içerisinde patlıyor. Eğer patladığında etrafa torba saçıldıysa ve patlayan yerde yuvarlak bir çukur oluştuysa o bölgeden petrol çıkıyor demektir. Etrafa saçılan torbayı toplayıp içinden ne kadar petrol çıktığını öğrenebiliriz. Eğer bölgedeki petrol işimize yaramıyor ise başka bölgelere istediğiniz miktarı bulana kadar dinamit atabilirsiniz.

Dinamiti attık, istediğimiz petrolü bulduk peki şimdi ne yapacağız ?. Evet bu işlemleri yaptıktan sonra ve petrol sondaj kulesini ürettikten veya bulduktan sonra kullanım menümüze koyuyoruz ve ekran nişangahımızla petrol sondaj kulesini dinamitin oluşturduğu çukura yerleştiriyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu var, eğer çukura çok yakın olursanız petrol sondaj kulesini yerleştirme işlemi hep kırmızı olacaktır yani uygun bir açı yakalayamayıp yerleştiremeyeceksiniz. Bu nedenden dolayı petrol sondaj kulesini yerleştirirken çukur ile aranıza mesafe açın ve sağa sola hareket ederek uygun açıyı bulmaya çalışın eğer yinede yerleştiremiyorsanız açınız hala yakın olabilir yada petrol sondaj kulesini koyacağınız alan içerisinde petrol sondaj kulesinin sınırlarını engelleyen bir yapı olabilir.

Bunlara dikkat ettiyseniz ve açınızı güzel ayarladıysanız petrol sondaj kulesini başarıyla yerleştirmiş olacaksınız. Unutmayın petrol sondaj kulesi, tıpkı maden ocağı gibi geniş bir alan istiyor ve bu alan içerisinde başka yapıların olmasına müsade etmiyor. 

İyi oyunlar dileriz.

Petrol Sondaj Kulesi Nasıl Kurulur ? / Rust Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir