Zaten Yakalanmakla Meşgulseniz Pokemon Yakalayamazsınız

Kanada’nın Ontario eyaletinde Pokemon sebebi ile gerçekleşen araba takibi herkesi hayretlere düşürdü. 


Kanada’nın Ontario eyaletindeki York Bölge Polisi internete bir video yükledi.

Videoda, şüpheli şekilde mahallede gezen bir aracı polis helikopterinden sessizce takip ediyorlardı. Pilot yerdeki polis memuruna aracı durdurmasını ve aracın şüpheli davranışlarının nedenini öğrenmesini söyledi. Bu olayların gece 3 civarında gerçekleşmesi ise işi daha ilginç yapıyordu.

Polis memuru ise aracı durdurduğunda öğrendiği şey araçtaki kişinin Pokémon GO oynadığıydı. Pokémon GO oyuncusu gecenin bu saatinde yollarda kimse olmaz rahat rahat Pokémon yakalarım diyecek olmalı ki polisler tarafından şüphelenilmeyi göze almış veya aklına bile gelmemiş olabilir.

Her halükarda şüpheli şahıs gerçek bir Pokémon Antrenör’ü olma yolunda herşeyi göze alarak tüm zorluklarla mücadele ediyor. Polis tarafından ceza alıp almadığını merak eden okuyucularımız hiç merak etmesin Pokémon antrenörümüz sadece bir uyarıyla kurtuldu. 


York Bölge Polisi’nin Youtube kanalındaki açıklamanın özeti ise şöyle;

“Pazartesi, Ağustos 8, 2016, gece 3:23. Air2 helikopterindeki polis memurları Vaughan’da, Keele sokağı ve Teston yolu bölgelerinde şüpheli şekilde Mercedes süren bir sürücü tespit ettiler. Helikopter, kararsız şekilde yolda ilerleyen aracı takip etmeye başladı ve araç Keele sokağında durdu. Daha sonra araç tekrar harekete geçti ve bir mahallede yerleşim alanlarının önünde durdu. Araç tekrar harekete devam etti ve yolun ortasında şüpheli bir dönüş yaptı. Araç sonunda bir polis tarafından durduruldu. Memur sürücüyle konuştuğunda öğrendiği şey sürücünün Pokemon yakalamaya çalıştığıydı. 

Sürücü, dikkatsiz şekilde araç sürerek potansiyel tehlike oluşturduğu gerekçesiyle polisten uyarı aldı.

Pokémon GO uygulaması çıktığından beri York Bölge Polisi, etrafta bir sürü insanın grup olarak şüpheli ve meraklı şekilde gezdiğine dair bölge vatandaşlarından çağrı alıyor.”

Videonun sonunda pilot “Umarım tüm Pokemon’ları yakalar” diyor. York Bölge Polisi, halkı konu ile ilgili bilgilendirdiği başka bir videoda ise tüm Pokémon GO oyuncularının Pokémon yakalarken dikkatli olmalarını ve  tehlikeli bölgelerden uzak durmalarını tavsiye ediyor.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir