Pokemon Go Güncellendi ve Yeni Özellikler Geldi

Kısa sürede oldukça popüler olan Pokemon Go yeni gelen güncelleme ile daha stabil hale gelirken aynı zamanda iki yeni özellik te eklendi.


Niantic Labs Sıkı Çalışıyor!

Güncelleme gelmeden önce hilecilere yönelik büyük adımlar atan ve bu sırada kullanıcılarının %35 kadarını engelleyen Niantic, hileye yönelik çalışmalarından sonra oyunu iyileştirmeye yönelik güzel ilerlemeler kaydediyor.

Oyun henüz paylaşılmadan önce de bahsedilen Pokemon Go Plus özelliği desteği bu güncelleme ile birlikte oyuna eklendi. Pokemon Go Plus telefonunuzun harita uygulaması ile entegre çalışan bir bildirim rozeti olarak çalışıyor. Cihaz hem bileklik hem de rozet aksesuarı olarak takılabiliyor. Bluetooth ile telefona bağlanan bu cihazın yurt dışı fiyatı 30-35$ civarı olarak belirlendi. Türkiye satışı ile ilgili henüz yeterli bilgi bulunmamakta.

Pokemon Go Plus


Pokemon Buddy

Yeni güncelleme ile birlikte oyuna eklenen bir diğer özellik ise Buddy Pokemon yani dost pokemon seçme sistemi. Yakaladığınız pokemonlardan birtanesini seçerek, aynı Ash’in Pikachu ile gezdiği gibi, o pokemon ile birlikte gezebilir ve gezdikçe seçtiğiniz pokemonun şekerlemesinden (candy) kazanabileceksiniz. Niantic bu sistemin ileride daha fazla özellik ile birlikte birleştirilerek geliştirileceğini belirtti.


Root’lu Cihazlara Engel

Bu ki özelliğin oyuna eklenmesinin dışında hile ve sahte konum sorununun biraz daha önüne geçebilmek için oyunun Root’lu cihazlarda oynanmasını yasaklayacak ta bir sistem geliştirdiler. 


Bu versiyonda yapılan tüm değişiklikler temel olarak şu şekilde: 

  • Pokemon Go Plus desteği eklendi.
  • Pokemon Buddy, yoldaş/arkadaş pokemon seçme özelliği eklendi.
  • Root yapılmış cihazlarda kullanım engellendi.
  • Pokemon seçme ekranı daha kullanıcı dostu hale getirildi.
  • Yumurta çatlama animasyonunun gösterilmeden işlemin gerçekleşme hatası giderildi.
  • Bağlantı kopukluğunda oluşan veri kaybı ve performans hatalarının bazıları giderilip sistem iyileştirildi.
  • Minör bazı bulgular düzeltildi. 

Oyunun yeni versiyonunu indirmek için: Pokemon Go Güncel İndir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir