Pokemon Go Ekim Güncellemesi

Pokemon GO Ekim ayında vakit geçtikçe güncelleniyor ve oynanış açısından bir çok yenilik ve iyileştirme yapılıyor. Bu ayki haberler arasında takip sistemi, yakalama bonusları ve yeni eklenen ülkeler var.


Pokemon GO Ekim Güncellemesi

Bu ay genelinde oyun ile ilgili haberler ve değişiklikler oyuncuları hem sevindiriyor hem de üzüyor. Oyunun ilk çıktığı vakitlerde çevre pokemonları gözlemleyebiliyor ve uzaklıklarını takip edebiliyorduk, artık bu takip sistemi oyuna dahil değil. Yenilik olarak ise yakalama bonusu sistemi tanıtılıyor ve yumurtanın mesafesini takip edebilmek daha kolay hale getiriliyor.

Yakalama Bonusu Sistemi

Pokemon Go oyununa yeni eklenen yakalama bonusu sistemi oyunun genelinde oyuncunun yararına güzel bir gelişme sağlıyor.

Sistem genel olarak başka oyunlarda olan Kombo sayısı sistemine benziyor. Bir pokemon tipinden ne kadar çok yakalar iseniz o tipten diğer pokemonları yakalamanız daha çok kolaylaşıyor.

Kesin sayılar olmadan örnek vermek gerekirse, oyunda çok sık karşımıza çıkan Ratata ve Zubat uçan/hava pokemonu kategorilerinde. Bu pokemonlardan diyelim ki 500 adet yakaladınız ve bu yakalamanın sonucunda bir başarım elde edeceksiniz ve bu başarım size %5 daha kolay hava pokemonu yakalamanızı sağlayacak. Bu başarımların sayıları 500-2000 gibi rakamlara ulaştığından aldığınız bonuslar da birlikteliğinde yükseliyor.

Bu sistemin faydası başlarda çok farkettirmese de ilerleyen seviyelerde pokemon yakalamanızı oldukça kolaylaştırıyor. Bu ufak miktarlarda ekstra şansı özellikle çok yüksek seviyeli veya ender pokemonlar ile karşı karşıya geldiğinizde daha çok sevecek ve ihtiyaç duyacaksınız. 🙂


Pokemon Takip Sistemi – ( Kötü Haber 🙁 )

Oyunun ilk tanıtıldığı ve paylaşıldığı vakitlerde çevre pokemonları takip ettiğiniz pencerede aynı zamanda o pokemonların uzaklıklarını da takip edebiliyor ileri geri hareketler yaparak gözünüze kestiridiğiniz o güzel pokemonun peşine gidebiliyordunuz. Fakat bu yeni güncellemelerde bu sistem kaldırıldı çünkü gerektiği gibi çalışmıyor ve oldukça yanıltıcıydı.

Niantic Lab. yetkilileri herhangi bir takip sisteminin yakın zamanda paylaşılmayacağı yönünde açıklama yaptı.

Şu anda beta olarak San Francisco bölgesinde yeni bir takip sistemi üzerinde çalıştıklarını söyleyen Niantic, yakın vakitte başka bölgelere bu beta testi genişletmeyeceklerini ve tamamen çalışan tutarlı bir sistem olmadan asıl oyuna paylaşmayacaklarını belirtiyor.


Dost GYM Savaşları

Niantic tarafından onaylanan bu yeni özellik oldukça güzel. Artık dost GYM bölgelerinde antreman yapmak için 6 adet pokemon ile birlikte savaşa katılabilyorsunuz. Bu sayede hem daha zevkli hem de daha etkin ve hızlı gym gelişmesi sağlayabiliyorsunuz.


Yumurta Çatlatmaca

Yumurtaların çatlama mesafelerinin ne kadar olduğunu belirten sayının güncellenmesi için önceden oyunu kapatmanız ve tekrar açmanız gerekiyordu. Bununla ilgili değişiklik yapan Niantic’e teşekkür ediyoruz. Artık anlık olmasa da belirli sürede bir yumurtalar ne kadar mesafe kat etmiş görünebilecek. Eğer oyunu devamlı oynuyor ve pokemon takip ediyorsanız bu sizi bayağı rahatlatmış olsa gerek 🙂


Pokedex Değişikliği

Artık bir pokemonu yakalayamamış olsanız da görüntülediğiniz için Pokedex cihazınızda yer edinecek. Oyunda büyük bir etkisi ve değişikliği olmasa da Pokemon çizgi dizisinin asıl halinde her karşılaşmada cihaza okutup kaydetme gibi bir durumu olduğundan dolayı bu değişiklik ben de dahil çoğu pokemon hayranını neşelendirdi.


Yeni Eklenen Ülkeler

Pokemon Go artık yeni birkaç ülkede daha oynanılabilir oldu fakat oyunun yasaklandığı ülkeler de mevcut.

Pokemon Go İran ve Belçika’da yasaklandı.

Yeni eklenen ülkeler ise Arnavutluk, BosnaHersek, Makau, Makedonya, Sırbistan, Kazakistan, Kırgızistan, Mongolya, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir