Jarvan IV

Jarvan IV

Demacia'nın Simgesi

Saldırı
6 / 10
Büyü
3 / 10
Savunma
8 / 10
Zorluk
5 / 10
Can:
571.2 (+90 seviye başına)
Can Yenileme:
8.175 (+0.7 seviye başına)
Saldırı Gücü:
55.712 (+3.4 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.658 (+2.5% seviye başına)
Zırh:
29 (+3.6 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
340

Karakter Hikayesi

''Yalnızca bir gerçek var ve onu kargımın ucunda bulacaksınız.''

Yüzyıllardır Demacia'nın kraliyet ailesi olan Lightshield soyundan gelenler, hayatlarını Demacia ilkelerine karşı gelenlere savaş açarak geçirmiştir. Lightshield ailesinin her ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Kostümler

Karakter Hikayesi

''Yalnızca bir gerçek var ve onu kargımın ucunda bulacaksınız.''

Yüzyıllardır Demacia'nın kraliyet ailesi olan Lightshield soyundan gelenler, hayatlarını Demacia ilkelerine karşı gelenlere savaş açarak geçirmiştir. Lightshield ailesinin her üyesinin kanında doğuştan gelen bir Noxus karşıtlığı olduğu söylenir. Bu, Jarvan IV için de geçerli.

Ataları gibi o da Demacia birliklerini Noxus kuvvetlerine karşı kanlı savaşlara götürdü ve pek çok kez yaralı dostlarıyla ölmüş yoldaşlarının yanıbaşında kan kaybetti. En büyük hezimetinde, Jericho Swain komutasındaki bir Noxus taburu tarafından alt edilerek yakalanmıştı. Bu hata, neredeyse Urgot'un elinde can vermesine yol açıyordu; ama Jarvan'ın çocukluk arkadaşı Garen'in yönettiği seçkin Demacia saldırı gücü, Yılmaz Öncüler tarafından kurtarıldı.

Ona yakın olanlar, bu tutsaklığın onu değiştirdiğine inanıyor. Xin Zhao'nun şu sözleri sarf ettiği söyleniyor: ''Gözleri hiçbir zaman size bakmıyor gibiydi; bakışları sanki içinizden geçip, arkanızda bakmaktan kendini alamadığı bir şeyi izliyordu.''

Bir gün Jarvan IV kimseye haber vermeden kendi elleriyle Demacia askerlerinden bir bölük oluşturdu ve ''kefaret'' bulmaya yemin ederek Demacia'dan ayrıldı. Kuzey Valoran'da bulabildiği en tehlikeli yaratıkların ve haydutların izini sürüp avlamaya başladı ama çok geçmeden bu avlardan usandı. Yalnızca kendinin anlayabileceği bir şeyin peşinden koşarak Büyük Duvar'ın güneyine ilerledi. Yaklaşık iki yıl boyunca ondan hiç haber alınamadı.

Birçok kişi Jarvan'ın hayatından ümidi kesmişti ki genç varis Demacia sokaklarına ihtişamlı bir şekilde geri döndü. Demacia zırhı, bilinmeyen yaratıkların kemikleri ve pullarıyla donatılmıştı. Gözleri, kendisinden kat kat yaşlı birinin bilgeliğini taşıyordu. Onunla beraber yola çıkan on iki askerden yalnızca ikisi geri dönmüştü. Çelik kadar soğuk ve sert bir ses tonuyla, Demacia'nın gerçek düşmanlarını dize getireceğine yemin etti.

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Ejderha Saldırısı / Demacia Sancağı kombosunu kendi Afet bölgelerinden çıkmak için kullanabilirsin.
  • Dövüşlerin başında hasarını en yüksek seviyeye çekmek için normal saldırılarını farklı şampiyonlara yönelt.
  • Demacia Sancağı'nı, rakiplerin gelip gelmediğini görebilmek için bir keşif aracı olarak kullan.

Düşman İpuçları

  • Havaya savrulmak istemiyorsan Jarvan IV ve Demacia Sancağı arasında durma.
  • Afet'in arazisi, korkutucu bir güçtür ama hareket yetenekleri üstesinden gelebilir.