Garen

Garen

Demacia'nın Kudreti

Saldırı
7 / 10
Büyü
1 / 10
Savunma
7 / 10
Zorluk
5 / 10
Can:
616.28 (+84.25 seviye başına)
Can Yenileme:
7.84 (+0.5 seviye başına)
Saldırı Gücü:
57.88 (+4.5 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.625 (+2.9% seviye başına)
Zırh:
27.536 (+3 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
340

Karakter Hikayesi

Valoran'ın her yerinde Demacia ordusunun azmi ya övülür ya da nefret uyandırır; ama daima saygı görür. Demacia'nın ''sıfır hoşgörü'' şeklinde ifade edilen ahlaki düsturu hem siviller hem de askerler tarafından sıkı sıkıya uygulanır. Bu, çatışma ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Karakter Hikayesi

Valoran'ın her yerinde Demacia ordusunun azmi ya övülür ya da nefret uyandırır; ama daima saygı görür. Demacia'nın ''sıfır hoşgörü'' şeklinde ifade edilen ahlaki düsturu hem siviller hem de askerler tarafından sıkı sıkıya uygulanır. Bu, çatışma sırasında Demacia birliklerinin hiçbir koşulda bahane üretmemesi, kaçamaması ya da teslim olmaması demek. Bu ilkeler, birliklere hareketleriyle örnek olan, rakipsiz komutanlar tarafından öğretilir. ''Demacia'nın Kudreti'' unvanını taşıyan yiğit savaşçı Garen, bu liderlerin kıyaslandığı en büyük örnek. Demacia ile ezeli düşmanı Noxus arasındaki kanlı savaşların gerçekleştiği meydanlarda binlerce büyük kahraman doğdu ve öldü. Garen, Sinsi Bıçak Katarina'yla ilk kez bu savaş meydanlarından birinde karşı karşıya geldi. Bu olaya tanık olan (ve hayatta kalan) piyadeler, ikilinin çarpışmasını, çelik silahların yarattığı senfoni eşliğinde yapılan ölümcül bir dansa benzetiyor.

Demacia ordusunun gururu ve Yılmaz Öncüler'in lideri Garen'in savaşçılık hayatı boyunca nefes nefese çıktığı ilk çatışma bu oldu. Gerçi bazı kaynaklar, bu durumun yorgunluktan başka nedenlere dayandığını iddia ediyor. Bu dedikoduların inanırlığı, Garen'in Sinsi Bıçak'la karşılaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaması üzerine daha da arttı. Demacia ahlakının vücut bulmuş hali olan Garen bu iddialar üzerine kafa yormadı bile; işin aslını başkalarının anlamayacağını biliyordu. Savaş meydanında kılıcına layık bir rakip bulmayı ummak bile, gerçek bir savaşçının yaşama nedenidir. Bu tanıma uyan -özellikle de bu kadar güzel ve kendisine bu kadar zıt- bir rakip, Garen'ın var oluşuna anlam katıyor.

''Bir düşmanı öldürmenin en etkili yolu, yanındaki adamı biçip geçmektir.''
-- Garen, göğüs göğüse çarpışma stratejisi üzerine.

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Garen birkaç saniye hasar almaktan sakınabilirse, yenilenme değerleri büyük oranda artar.
  • Yargı, sadece tek hedefe isabet ettiğinde azami hasar verir. Mücadelelerde etkinlik kazanmak için bir tek rakip şampiyonun isabet alacağı şekilde konum almaya çalış.
  • Garen'i sadece bekleme süreleri kısıtlar; Kara Balta gibi eşyalar Garen için çok etkilidir.

Düşman İpuçları

  • Garen'in verdiği yüksek miktardaki fiziksel hasarı düşürmek için zırh veren eşyalar topla.
  • Demacia'nın Adaleti'yle seni çabucak öldürebileceği için, can değerin azaldıysa Garen'den kaçmaya çalış.
  • Garen'e öylesine saldırırken dikkatli ol. Genellikle çarpışma senin Yargı'dan tam hasar almana neden olacaktır.
  • Yargı sadece tek hedefe isabet ettiğinde azami hasar verir. Etki alanından çıkma şansın yoksa aldığın hasarı azaltmak için kendi minyonlarının arasına gir.