Galio

Galio

Gamlı Bekçi

Saldırı
3 / 10
Büyü
6 / 10
Savunma
7 / 10
Zorluk
3 / 10
Can:
577.8 (+85 seviye başına)
Can Yenileme:
8.71 (+0.75 seviye başına)
Saldırı Gücü:
61.97 (+3.375 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.638 (+1.2% seviye başına)
Zırh:
26.88 (+3.5 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
335

Karakter Hikayesi

''Yeni şans diye bir şey yok. Sadece kefaret var.''

Sihirle ilgili düzenlemeler yapılmadan çok önce, büyücüler yapay hayat ortaya çıkarmakla ilgili deneyler yapardı. Golemlere bilinç nakletme işlemi, şimdi yasak olsa da bir zamanlar sihir ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Kostümler

Karakter Hikayesi

''Yeni şans diye bir şey yok. Sadece kefaret var.''

Sihirle ilgili düzenlemeler yapılmadan çok önce, büyücüler yapay hayat ortaya çıkarmakla ilgili deneyler yapardı. Golemlere bilinç nakletme işlemi, şimdi yasak olsa da bir zamanlar sihir sanatının büyük ustaları arasında yaygın bir uygulamaydı. Bu ustalardan biri de Demacia'lı sanatkâr Durand'dı. Bilinç sahibi varlıklar yaratmakta rakipsiz olan Durand'ın eserleri, sevgili şehir devletinin sınır kasabalarını koruyan, yorulmak bilmez muhafızlar olarak görev yapıyor; halkını, Noxus'lu komşularından koruyordu. Ama Durand, başyapıtını kendisini koruması için ayırmıştı: Galio'yu. Bir gargoylun suretinde yaratılmış bu güçlü mahluk, çıktığı yolculuklarda sanatkârın emniyette olmasını, ülkesinin düşmanlarının hedefi olma korkusu olmadan çalışmasını sağlıyordu. Bu durum; Durand'ın eseri olan bekçiler, başlarına bela oldukları Noxus Üst Komutası'nın sabrını taşırana kadar sürdü.

Durand arkasında başyapıtıyla Uluyan Sazlık'tan geçerken Noxus'lu suikastçıların tuzağına düştü. Sayı üstünlüğü karşısında çaresiz kalan Galio'nun elinden gelen tek şey, efendisini ele geçirip hızla katleden katillerin sislerin içinde kaybolmasını dehşet içinde izlemek oldu. Varoluşunun tek sebebini kaybeden Galio, ümitsizliğe gömüldü. Yıllar boyunca yapayalnız bir şekilde, korumayı başaramadığı efendisinin kemiklerinin başında bekleyerek sonu gelmez utancına dikilmiş bir abideye dönüştü.

Derken, kim bilir kaç zaman sonra şatafatlı bir Demacia tacı taşıyan üzgün ama kararlı bir yordle kızı devasa heykelin gölgesinde dinlenmek için durdu. Galio, her şeyden habersiz ziyaretçisinin görmediğini bilerek perişan haldeki yordle'ı inceledi. Kız da muazzam bir yükü omuzlamış gibi görünüyordu. Geldiği gibi sessiz ve metanetli bir şekilde Demacia'ya doğru uzaklaştı. Bu karşılaşma, Galio'nun gözlerinde bir kıvılcım çaktırdı. Efendisinin uğruna öldüğü davayı hatırlayan Galio, girdiği sessiz araftan çıktı ve bu yiğit yaratığın peşinden gitti. Artık yaşamak için yeni bir sebebi vardı: Demacia adına savaşmak.

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Canlı Siper'i, saldırı altındaki bir takım arkadaşına yapmak Can kazanmak için iyi bir yoldur.
  • Adalet Rüzgârı, hücum eden rakiplere veya peşinden gelenlere karşı yararlı olabilir.
  • Birkaç rakip yakındayken kullanarak, Durand Putu'nun hasar potansiyelini görünür şekilde yükseltebilirsin.

Düşman İpuçları

  • Canlı Siper yeteneği aktifken Galio'nun takım arkadaşlarına saldırmaktan kaçın; saldırıların daha az etki yaratacak ve Galio'yu iyileştirecektir.
  • Galio yakınlardayken takım arkadaşlarınla bir araya gelmekten kaçın.
  • Durand Putu için odaklanırken Galio'yu engellemek, kışkırttığı takım arkadaşlarını serbest bırakacaktır.