Fizz

Fizz

Dalgaların Dümencisi

Saldırı
6 / 10
Büyü
7 / 10
Savunma
4 / 10
Zorluk
6 / 10
Can:
558.48 (+86 seviye başına)
Can Yenileme:
8.175 (+0.7 seviye başına)
Saldırı Gücü:
58.04 (+3 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.658 (+3.1% seviye başına)
Zırh:
22.412 (+3.4 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
335

Karakter Hikayesi

Yüzyıllar önce, sualtında yaşayan eski mi eski bir ırk, denizdeki bir dağın altına gizli bir şehir inşa etti. Düşmanları vardı var olmasına; ama şehir geçilmez bir kaleydi. Sualtı ırkı, bu kalenin güvenli duvarları içinde rahata alıştı. Fizz'de ise ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Kostümler

Karakter Hikayesi

Yüzyıllar önce, sualtında yaşayan eski mi eski bir ırk, denizdeki bir dağın altına gizli bir şehir inşa etti. Düşmanları vardı var olmasına; ama şehir geçilmez bir kaleydi. Sualtı ırkı, bu kalenin güvenli duvarları içinde rahata alıştı. Fizz'de ise böylesi rahat bir yaşam süremeyecek kadar meraklı bir ruh vardı. Tehlikenin cazibesine direnemeyen Fizz'in, bela aramak için şehirden gizlice kaçmak gibi bir alışkanlık edindi. Yaşadığı pek çok macera sayesinde, her tür tehlikeyi kolayca atlatan, yetenekli bir savaşçı haline geldi. Bir gün, Fizz geri döndüğünde şehri terk edilmiş buldu; halkı, Fizz'e nereye gittiklerini açıklayacak herhangi bir ipucu bırakmadan ortadan kaybolmuştu. Artık onu şehirde tutacak hiçbir şey kalmamıştı; Fizz, yıkıntıların arasında büyülü bir zıpkın buldu ve bir başına yola koyuldu.

Küçükken yaşadığı serüvenler sayesinde kazandığı yetenekleri kullanıp hayatta kalarak, okyanusu yıllar boyunca karış karış dolaştı. Nihayet, Bilgewater Limanı'nı keşfetti. Suyun üzerinde de bir hayatın olduğunu öğrenmek onu büyülemişti; kendine hakim olamayarak adayı keşfe çıktı. Fizz, sınır tanımaz bir merak duygusuyla, sonunda istemeden bölge sakinlerinin işlerine burnunu sokup, varlığını belli etti. Yaramazlığıyla kızdırdığı ve onu yakalamak ya da öldürmek isteyen pek çok kişinin hedefi oldu. Köşeye sıkıştığını hissediyordu; Bilgewater'a beslemeye başladığı sevgiye rağmen denize dönmekten başka çaresi yoktu. O rıhtımda dururken, devasa bir ejder-köpekbalığının limana saldırdığını gördü. Fizz, becerikliliği ve yaratığın zaafları hakkındaki bilgisiyle canavarı alt etti. İnsanların takdirini ve saygısını kazanan Fizz, Bilgewater'da kalmaya karar verdi. Yeni evine daha iyi hizmet etmek için League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldı.

''Dövüş söz konusu oldu mu Bilgewater'ın en tecrübeli denizcileri bile Fizz'in yanında sarhoş muhallebi çocukları gibi kalır. İyi ki bizim tarafımızda.''
-- Miss Fortune, Ödül Avcısı.

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Fizz birimlerin içinden geçebildiğinden, koridorda minyonların arasından ilerleyip Deniztaşı Zıpkın yeteneğini kullanabileceğin fırsatlar kolla. Verdiğin hasar hızla artarken, rakibinin Can Değeri de aynı hızla düşecektir.
  • Fizz'in ulti yeteneği olan Denizin Dişleri hem bir rakibe, hem de belli bir alana yönelik kullanılabilir.
  • Fizz'in yetenekleri, Yetenek Gücü ile etkinlik kazanır. Bu yüzden, çok miktarda ani saldırı tehdidi sergileyen takımlara karşı Asırlık Sopa ya da Rylai'nin Kristal Asası gibi eşyalar almayı düşün. Can Değeri fazla olmadan hayatta kalabileceğini düşünüyorsan, Rabadon'un Şapkası gibi eşyaları da tercih edebilirsin.

Düşman İpuçları

  • Can değerin kritik seviyelere indiğinde Fizz çok ölümcül bir hale gelir - Fizz'in otomatik saldırıları, zamanla hasar verme etkisi gösterir ve sahip olduğun Can Değeri azaldıkça verilen hasar hızla artar - Fizz'le dövüşürken mümkünse can kaybetmemeye çalış.
  • Fizz uzun çarpışmalarda en iyisidir. - Dayanabiliyorsan, Fizz'i kovalama!