Amumu

Amumu

Hüzünlü Mumya

Saldırı
2 / 10
Büyü
8 / 10
Savunma
6 / 10
Zorluk
3 / 10
Can:
613.12 (+84 seviye başına)
Can Yenileme:
8.875 (+0.85 seviye başına)
Saldırı Gücü:
53.384 (+3.8 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.638 (+2.18% seviye başına)
Zırh:
23.544 (+3.8 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
335

Karakter Hikayesi

''Ölülerden bile daha yalnız olmak mümkün.''

Shurima'lı yalnız ve melankolik Amumu, bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış dolaşıyor. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğundan, ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Karakter Hikayesi

''Ölülerden bile daha yalnız olmak mümkün.''

Shurima'lı yalnız ve melankolik Amumu, bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış dolaşıyor. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğundan, sonsuza dek yapayalnız kalmaya mahkûm. Onu gördüğünü iddia edenler ufak yapılı, yosun rengi, sargılarla kaplı Amumu'yu yaşayan bir cesede benzetiyor. Amumu, nesiller boyu anlatılan ya da dile getirilmeyen pek çok efsaneye konu olmuş; öyle ki, artık ona dair neyin gerçek neyin yalan olduğunu ayırt etmek imkansız bir hâl almış durumda.

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Amumu takım arkadaşlarına çok bağımlıdır. Bu yüzden, en fazla verimi elde etmek için dostlarınla birlikte aynı koridorda ilerlemeye çalış.
  • Bekleme Süresinde Azalma, Amumu'da çok etkilidir; ama bunu sağlayacak eşyaları toplamak genellikle zordur. Niteliklerinden ödün vermeden Bekleme Süresinde Azalma elde etmek için, her fırsatta Mavi Gözcü güçlendirmesini almaya çalış.
  • Gözyaşı Seli, diğer tanklara karşı çok etkili bir yetenektir. Bu yüzden rakiplerinin karşısına çıktığında olabildiğince yüksek Can sahibi olmaya bak.

Düşman İpuçları

  • Amumu'nun ultisi kullanılabilir olduğunda takım arkadaşlarına yakın durmaktan kaçın.
  • Değişken hareketler ya da minyon dalgalarının arkasına saklanmak, Amumu'nun Sargı Atışı'yla bir kavga başlatmasını zorlaştıracaktır.
  • Amumu'nun Gözyaşı Seli, ilk başta Can veren eşyaları satın almayı riskli bir plan haline getirir.