Akali

Akali

Gölgenin Yumruğu

Saldırı
5 / 10
Büyü
8 / 10
Savunma
3 / 10
Zorluk
7 / 10
Can:
587.8 (+85 seviye başına)
Can Yenileme:
8.34 (+0.65 seviye başına)
Saldırı Gücü:
58.376 (+3.2 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.694 (+3.1% seviye başına)
Zırh:
26.38 (+3.5 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
350

Karakter Hikayesi

Ionia Adaları'nda kendini dengeyi korumaya adamış kadim bir tarikat var. Düzen, karmaşa, ışık, karanlık; kâinatın yaradılışı gereği, her şey mükemmel bir uyum içinde olmalı. Kinkou adıyla bilinen bu tarikat, dünya üzerinde amaçlarını ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Karakter Hikayesi

Ionia Adaları'nda kendini dengeyi korumaya adamış kadim bir tarikat var. Düzen, karmaşa, ışık, karanlık; kâinatın yaradılışı gereği, her şey mükemmel bir uyum içinde olmalı. Kinkou adıyla bilinen bu tarikat, dünya üzerinde amaçlarını gerçekleştirmeleri için üç gölge savaşçısını görevlendirdi. Bu gölge savaşçılarından biri olan Akali, Ağacın Budanması adı verilen kutsal görevi üstlenmiştir: Valoran'ın dengesini tehlikeye atanları ortadan kaldırmak.

Umut vaat eden bir dövüş sanatları ustası olan Akali, yumruk yapmayı öğrendiği andan itibaren annesinden eğitim almaya başladı. Annesi, tek ilkeye dayalı, amansız ve affetmez bir disipline sahipti: ''Yapılması gerekeni yaparız.'' On dört yaşında Kinkou tarafından tarikata alındığında, Akali kalın bir zinciri bir el darbesiyle kırabiliyordu. Hiç şüphe yoktu; Gölgenin Yumruğu unvanını annesinden devralacaktı. Gölgenin Yumruğu olarak yaptıkları, bazılarına ahlaki açıdan tartışılır gelse de, Akali'ye göre hepsi annesinin şaşmaz öğretilerinin doğrultusunda yapılmıştı. Akali şimdi Valoran'ın dengesini sağlamak için arkadaşları Shen ve Kennen'le birlikte çalışıyor.Bu kutsal amacın, üçlüyü Adalet Meydanlarına götürmesi hiç de şaşılacak bir şey değil.

''Gölgenin Yumruğu, ölümün örtüsünün ardından saldırır. Dengeyi engellemeye çalışma.''

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Akali zayıf karakterleri öldürmekte ustadır. Bırak, saldırıya takımın başlasın ve zayıf düşenlere arkadan saldır.
  • Gölge Özü biriktirmekle, azami yüke ulaşmadan önce Gölge Dansı'nı kullanmak arasında bir denge tuttur.

Düşman İpuçları

  • Akali Alacakaranlık Perdesi'nin ardına saklanmış olsa da alan etkili büyülerle hasar görebilir.
  • Akali hem Mejai'nin Ruhyiyeni'nden hem de Gizem Kılıcı'ndan büyük ölçüde yararlanabilir. Buna göre hangi eşyaları aldığına dikkat et ve sıralamasını yine buna göre yap.
  • Can değerin düşükse ve Akali'nin ultisinde birkaç yükleme varsa üssüne dön.