Aatrox

Aatrox

Darkin Kılıcı

Saldırı
8 / 10
Büyü
3 / 10
Savunma
4 / 10
Zorluk
4 / 10
Can:
537.8 (+85 seviye başına)
Can Yenileme:
6.59 (+0.5 seviye başına)
Saldırı Gücü:
60.376 (+3.2 seviye başına)
Saldırı Hızı:
0.651 (+3% seviye başına)
Zırh:
24.384 (+3.8 seviye başına)
Büyü Direnci:
32.1 (+1.25 seviye başına)
Hareket Hızı:
345

Karakter Hikayesi

Aatrox, Darkin adıyla bilinen bir ırkın son beş üyesinden biri olan efsanevi bir savaşçı. Devasa kılıcını büyük bir zarafet ve ustalıkla taşıyor, üzerine gelen orduları biçerken, büyüleyici bir görünüm arz ediyor. Aatrox'un canlı gibi duran kılıcı, ...

Devamını Oku...

Yetenekler

Kostümler

Karakter Hikayesi

Aatrox, Darkin adıyla bilinen bir ırkın son beş üyesinden biri olan efsanevi bir savaşçı. Devasa kılıcını büyük bir zarafet ve ustalıkla taşıyor, üzerine gelen orduları biçerken, büyüleyici bir görünüm arz ediyor. Aatrox'un canlı gibi duran kılıcı, karşısında düşen her rakibin kanını içerek sahibini güçlendirip, çıktığı kıyım seferini ateşliyor.

Aatrox hakkındaki bilinen ilk öykü, yazılı tarih kadar eski. Bu öykü, sadece Müdafîler ve Büyücü Krallar olarak bilinen iki büyük taraf arasındaki savaşı anlatıyor. Büyücü Kralların kazandığı ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmanın eşiğine getirmişti. Son çatışmada, Müdafîler ordusu sayıca azdı, yorgundu ve silahsızdı. Yenilgi kaçınılmaz görünüyordu.

Tüm umutlar tükenmişken, Müdafîlerin arasında Aatrox belirdi. Birkaç kelimeyle askerleri kanlarının son damlasına kadar savaşmaya sevk ettikten sonra, kendini savaş alanına attı. Varlığı, ümitsiz haldeki savaşçılara esin kaynağı oldu. Başlangıçta, bu meçhul kahramanın düşmanları katledişini ağızları açık izlediler; bedeni ve kılıcı tek bir varlıkmışçasına, uyum içinde hareket ediyordu. Kısa süre sonra, savaşçılar kendilerini dövüşmek için yanıp tutuşur halde buldular. Aatrox'un peşinden çatışmaya daldılar; her biri, on kişinin gücüyle dövüşüyordu. Sonunda, mucize olarak tanımlanabilecek bir zafer elde ettiler.

Aatrox o savaştan sonra ortadan kayboldu; ama Müdafî ordusunun keşfettiği öfke için aynı şey söylenemezdi. Kazandıkları şaşırtıcı zafer, yenilerini doğurdu. Sonunda evlerine döndüklerinde, kahraman gibi karşılandılar; ama tüm uygarlıklarını yok olmaktan kurtarmalarına rağmen; karanlık, her bir savaşçının zihninde yer etmişti. İçlerinde bir şeyler değişmişti. Zamanla, savaşa dair anıları silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerçek aldı: yaptıkları kahramanlık, aslında kendi elleriyle işlenmiş birer vahşet suçuydu.

Buna benzer öyküler, pek çok kültürün efsanelerinde yer etmiş halde. Hepsine inanmak gerekirse, Aatrox'un varlığı, tarihin en önemli savaşlarından bazılarının gidişatını değiştirmiş olmalı. Bu öyküler onu karanlık devirlerde gelen bir kurtarıcı olarak anlatsa da, Aatrox'un gerçek mirası, çatışma ve savaşla dolu bir dünya olabilir.

''Bazıları onur için savaşır, bazıları şan için. Önemli olan tek şey, savaşman.''
-- Aatrox

Takım Arkadaşı İpuçları

  • Can yenileyip savaşa devam etmene olanak sağlayan Kan Kuyusu dolu olmadıkça, düşük canla savaşa girmekten kaçın.
  • Can Çalma ağırlıklı bir eşya dizilimine gitmek, Aatrox'un can harcamasını telafi etmek açısından gayet iyi olabilir.
  • Kıyım, bir savaşın gidişatını değiştirmekte büyük rol oynayabilir. En iyi şekilde faydalanmak için, doğru zamanda kullanmaya özen göster.

Düşman İpuçları

  • Aatrox ölümcül hasar aldığında, o an kaynak göstergesindeki miktar kadar iyileşir; kaynak göstergesindeki miktar azken ölümcül hasar vermek, daha az Canla dirilmesine yol açar.
  • Aatrox bulunduğun yere doğru Karanlık Uçuş gerçekleştirdiğinde çarpma merkezinden uzaklaş ve böylece savrulmaktan kurtul.
  • Aatrox verdiği hasar ve hayatta kalma konusunda otomatik saldırılarına güvenir; Randuin'in Alameti veya Donmuş Yürek alarak Aatrox'un saldırı hızını düşürmek, iki unsuru da azaltma konusunda çok yararlı olacaktır.