Rust Haberler – 20.07.2016

Yeni Oyun Dengelemeleri ve Değişiklikler

Rust Haberler – 20.07.2016 ( 20 Temmuz 2016 )

Rust’ın bu güzel haftasında silahlarda ve ganimetlerde bazı düzenleme ve değişiklikler görüyoruz.

Ok Hasarında Değişiklikler

André ok yay ile verilen hasar üzerinde oynamalar yapıyor. Artık oklar kendi hasar tiplerine sahip olacak. Önceden mermiler ile aynı kategoride tutuluyordu. Ayrıca okların kafadan vurma hasar çarpanını 1.5 oranına artırıyor. Yani artık kasksız birini kafadan ok ile vurduğunuzda kesin ölecek gibi görünüyor.


Ok Yay Raidleri Tarihe Karışıyor

Hasar sisteminde yapılan tonla değişiklik ile birlikte André okların artık yapılara hasar vermemesi gerektiğini düşünmüş. Ok yay ile artık yapıları kıramayacaksınız. Bu değişiklik oyun topluluğu tarafından henüz pek kabul görmedi. Oyunun erken safhalarında baskın yapmak zaten oldukça zorken bu değişikliğin tam amacını biz de anlayamadık.


Yakın Dövüş Silahları Daha Ucuz

Helk orta ve yüksek seviye yakın dövüş silahlarının üretim maliyetlerini dengeleme üzerine çalışıyor. Yani topuz, satır, kılıç vb. artık daha az maliyetli olacak.


Ganimetlerde Değiklikler

Helk ganimet oluşumlarında birkaç değişiklik yapıyor. Öncelikle artık RadŞehirlerde artık daha az yüksek seviye silahları bulabileceksiniz. Ayrıca çöp tenekeleri artık toplandığında veya kırıldığında iki kat daha hızlı tekrar oluşacak.


Alet Dolaplarını Duvara Yakın Koyma

Alet dolaplarını artık eskisi gibi tekrar duvarlara yakın koyabileceksiniz. André alet dolaplarının uzak kalmasına sebep olan legacy socket mod kodlarını sildi.


Oyun Grafiği Geliştirmeleri

Petur oyun grafiklerini geliştirmek ve yenilemek üzerine olan çalışmasına devam ediyor. Henüz görseller yok fakat ortaya çıktığında sizler ile de paylaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir