Rust Haberler 30.06.2016

Sahiplik Sistemi ile İlgili

Rust Haberler 30.06.2016 (30 Haziran 2016) – 

Bugün Perşembe ve Tecrübe sistemine sadece bir hafta kaldı, bugünkü güncellemede onun ile ilgili birşey göremeyeceğiz tabi. Yayımöncesi alanda bir çok gelişmeler oluyor, buna yeni sahiplik sisteminin eklenmesi de dahil.

Bu haberde genel olarak sahiplik sisteminin nasıl çalışacağı ile ilgili sizi bilgilendireceğim. 

Yine de aklınızda olsun, bu haberdekiler yayımöncesi alan baz alınarak yazıldığı için değişiklikler olabilir ileride.


Sahiplik başresim


Genel Olarak Sahiplik

Her bir nesnenin (madde, alet, kıyafet vb.) artık bir sahibi var. Eğer siz üretti iseniz, sahibi siz oluyorsunuz. Sizin yaptığınız bir alet ile başkası malzeme topluyor ise veya sizin pişirdiğiniz bir yemeği başkası yiyor ise tecrübe kazanıyorsunuz.

Bu sistem oyuna hep yeni bir dinamik getirmekle kalmıyor, aynı zamanda oyunculara birbirlerine yardım etme güdüsü oluşturuyor.


Bu Eşya Kimin?

sahiplik

 

Bir eşyaya tıkladığınızda çantada o eşyanın sahibinin kim olduğunu görebilirsiniz. Bu örnek resime göre odun eşyasının sahibi DUDV2 olduğunu görüyoruz. 

Sen ürettiysen, senin olur… 

Malzeme nereden gelmişse gelsin bir eşyayı üreten kişi o eşya üzerinde tam sahiplik elde eder. Eğer kendi ürettiğin bir aleti kullanıyorsan, o alet ile malzeme toplarken tecrübenin ve malzemelerin tamamı senin olur. 


Peki Ya Başkası Kullanırsa? 

Sizin aletinizi eğer bir başka oyuncu kullanıyor ise, o oyuncunun yaptığı eylemden elde ettiği tecrübenin %20’si sizin olur. 

Ayrıca başkası sizin aletinizi kullanarak malzeme topluyor ise toplanan malzemenin yarısı da sizin olur.


Açları Doyuralım

Başkalarına yardım etmeyi teşvik eden başka bir yeni sistem ise, sizin pişirdiğiniz eşyayı başkası yediğinde sizin tecrübe kazanmanız. Bu aynı zamanda etrafta kolilerde bulduğunuz aburcuburlar için de geçerli. .


Malzeme Sahipliği

Eşyaların haricinde, oyunda toplanılan her malzemelenin de artık sahibi olacak. Daha önce de bahsedildiği üzere, bir eşyayı kim üretirse, malzeme kimden gelirse gelsin, onun olacak. 


Peki Ya Oyunda Değilken?

Sizin sahip olduğunuz eşya ve yiyecekler aracılığı ile kazanılan tecrübeler, siz uyurken de size ulaşacak. Oyuna bağlı, yani çevrim içi olmanıza gerek yok.


Bu yeni gelecek olan sistem oyunun genel kültürünü değiştirecek gibi duruyor. Umarım ki oyuncular topluluk için alanlar oluşturur hatta belki yiyecek ve aletleri ücretsiz olarak yeni başlayan oyunculara dağıtır. İki taraf ta kazançlı olur bu durumda. Ne kadar da hoş.  -Onur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir