Rust Haberler – 25.05.2016

Daha Fazla Hammadde, 
Yeni Yönetici Aracı ve Geliştirmeler

Rust Haberler – 25.05.2016 (25 Mayıs 2016) – 

Bir yeni Rust haftası ile tekrar buradayız, Rust geliştirici ekibi yine çok güzel yeniliklerle bizi karşılıyor. Bu haftaki güncellemede harita veya BP süpürümü olmayacak. Daha Fazla Hammadde!

Etraftaki kaynakların vakit geçtikçe git gide daha seyrek bulundukları dikkatinizi çekmiş miydi? Özellikle de çevredeki ev sayısı arttıkça. Bu sizin hayal gücünüzün bir ürünü değil gerçekten olan birşeydi. André özellikle etrafta Alet Dolabı olan bölgelerde daha az ağaç, cevher vb. kaynakların oluşmasını sağlamıştı.

Sağolsun, André bu durumu değiştirdi, yani artık Alet Dolabı olsun veya olmasın kaynaklar oluşmaya devam edecek. Uzun vakitte hammadde edinmeyi daha kolay hale getirmiş oldu!


Yeni Yönetici Aracı

Bu güncellemede sunucu yöneticilerini pek bir şımartmışlar. Oyundaki bazı grafik katmanlarını aşmayı sağlayan geliştirici aracını, sunucu yöneticilerine de atamaya karar vermişler. Bu alet sayesinde yapıları görünmez kılıp, sadece kapı, fırın, sandık gibi yerleştirilebilirlerin görüntülenebileceği bir filtre oluşturabiliyorsunuz. Bu alet sayesinde yöneticilerin ESP ve duvar içine saklanan hilecileri saptaması daha kolay bir hal almış olacak. 

Eğer bir sunucuda yönetici yetkiniz var ise, basitçe F1 tuşuna basarak yukarıdaki sekmelerden erişebilirsiniz.

252490_20160524114242_1.png

252490_20160524114305_1.png


Su Işık Kırılmaları

Diogo su altı ortamını ışık kırılmaları ekleyerek daha güzel bir hale getirmiş. Işık kırılmaları, suya çarpan güneş ışığının suyun yüzeyindeki dalgalar ile kırılarak su tabanına düşmesi oluyor. Tam anlamanız için canlı görmeniz gerek fakat kabaca resimler ile şu şekilde gösterebiliriz.

Önce:

252490_20160524094659_1.png

Sonra:

252490_20160524094413_1.png


Fırlatılabilir Eşyalarda Ayarlama

Alex ve André fırlatılabilir eşyalar üzerinde yapılabilecek değişiklikler üzerine çalışıyorlardı. Ne yazık ki kendimiz görüp test edemedik, fakat Perşembe günü gelecek güncellemede eşya fırlatma sistemi üzerinde değişiklik bekleyebiliriz.


Zindan Görünümü Güncellemeleri

Vince zindanların genel görüntüsünde geliştirmeler üzerine çalışıyor. Her zamanki gibi zindanlarda yapılan değişiklikler zorunlu süpürüme kadar oyun içerisine yansımayacak. Yani 2 Haziran 2016 tarihine kadar.


Diğer değişenler

Ufak tefek hata gidermeleri ve ufak değişikler üzerine çalışışmış. Genel olarak şöyleler:

  • Zindanların düşük oyun grafik kalite ayarlarında görünmez olma sorunu giderildi.
  • Duvarların bazı ufak noktalarında çarpışma noktalarının olmaması düzeltildi.
  • Silah eklentilerinin istemci üzerinde yanlış pozisyon almaları düzeltildi.
  • Oyundan bağlantı kesince antihile değerleri sıfırlanacak.

Kaynak: Rustafied

Sunucu Haberleri

Sunucu İyileştirmeleri

RustRehber sunucularımızda oyun FPS performansında düşmelere neden olan ve anlık geri atmalara sebep olan birkaç hatayı düzelttik. Bizim tarafımızdan oyuna müdahale edilebilecek herşeyi elden geçiriyoruz. 

Eklentilerde Yenilikler

RustRehber Modlu sunucumuza oluşturduğumuz eklentileri tüm oyuncularımızın ekran çözünürlüklerine göre tekrar düzenlemeye başladık. Artık geniş ekran kullanmayan oyuncularımız da eklenti arayüzlerimizi rahatça kullanabilecekler. Pek yakında hepsi tamamlanmış olacak. 

Etkinlikler

Yeni Arena oluşturuldu. Yeni arenada bu yakında düzenlenecek olan etkinlikler için beklemede kalın. Klan savaşları, 1vs1 düellolar ve çok özel sürprizlerimiz olacak. 

Tüm takipçilerimize iyi eğlenceler, iyi oyunlar dileriz.   -RustRehber Ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir