Rust Haberler – 14.04.2016

Kovalar: Artık Sadece Kafaya Takmalık Değil!

 

Yepyeni bir oyun mekaniği yolda: Su kovaları ve su varilleri. Gün itibariyle gelecek güncellemede artık suyu saklamak ve kullanmak için yeni yöntemlerimiz olmuş olacak.

Fakat.. Neden? Önce eşyalarımızdan bahsedelim…

download


Su Kovası

Su kovaları gerçekten aklınıza ilk gelecek şeyi yapmak için kullanılacaklar. Bir su kaynağına gidip ( nehir veya göl), kaynağa sağ tık basılı tutarak dolduurp suyu taşıyabilirsiniz. Su dolu kova ile sağ tıklarsanız suyu eğer varsa varilin içerisine, yok ise karşısına fırlatır ve yanan ateşi söndürebilirsiniz. (Kamp Ateşi, Alevler ve Fırın gibi). Eğer kovayı doldurduktan sonra elinize başka eşya alırsanız kovadaki su yere dökülür. 

 

kovakova2


Su Varili

Evet, tam tahmin ettiğiniz gibi, su varili haliyle su depolamak için kullanılıyor. Bir kova su alıp varile sağ tıklayarak boşaltabiliyorsunuz. Bir su varili yaklaşık 10 kova su barındırabiliyor. Varili ister evinizin içerisine isterseniz dışarıya koyabiliyorsunuz.

varilvaril


Fakat Tüm Bunların Amacı Ne ?

Biliyoruz ki oyunun şu anki aşamasında su pek önem teşkil eden bir araç değil. Tabii ki hepimiz su bulunca kana kana içiyoruz. Kamp ateşimizi söndürmek istediğimizde illaki üzerine su dökmemiz gerekmiyor ( ki söndürmek için artık su dökebiliyorsunuz ). Ayrıca, helikopter düştüğünde çıkan yangın ise birkaç kova su ile söndürülemeyecek kadar sıcak. (Helk’ten bilgi bekliyoruz bu konu hakkında )

Alevlerden bahsetmişken, yeni oyun mekaniğimiz yanıcı roketler tarafından oluşan alevleri söndürebilmenize de yarıyor. Tüm alevleri yaklaşık 2 kova su ile söndürebiliyorsunuz. Ayrıca hatırlarsanız geçen ay Alev Fırlatıcı silah üzerine de çalışıyorlardı. Bu yakın vakitte onun da paylaşılacağı haberini aldık. Yeni su mekaniği millet gelipte evinizi alevlerle boyamaya çalışırken bayağı kullanışlı olacak 🙂 Dört gözle bekliyoruz. 

4 thoughts on “Rust Haberler – 14.04.2016

  1. güzel şeyler geliyor fakat biraz ev konusunda da çlaışmaları olsun bu nedir adamlar bol kesenden roketleri buluyor 5 dk koca kuleyi yıkıyorlar zırhlı yapsan bile

    1. Daha önceki vakitlerde aldığımız haberlere göre Alet Dolabı sistemini tamamen kaldırıp arazi ele geçirme gibi bir sistem eklemeyi düşünüyorlarmış. Oyun gerçekten harika bir hal alacak gibi görünüyor. Biraz sabır 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir