Rust Haberler 14.04.2016 – 2

Harikalar Ötesi, Tapılası, Alevin Muhteşem Gücü Adına !

Arkadaşlar bugün güncelleme günü ve siz ateş severler için harika bir güncelleme gelecek. Alev püskürtücüler oyuna geliyor ! Ayrıca ateşi söndürmenin güzel yöntemleri ve muhtemelen FPS ve performans artırma adına yapılmış iyileştirmeler olacak. Wipe gelmeyecek. 

Alev Püskürtücüler Geliyor !

Düşmanlarınızı ciddi anlamda ateş altına tutmak artık mümkün ! Helk adlı geliştirici alev püskürtücüsünü tamamlamış durumda. Düşük kaliteli yakıtı cephane olarak kullanacak ve bu yaratığımsı muhteşem alet metreler ötesine alev saçabilecek!

Baskınlarınızda pek kulanabileceğiniz bir alet değil, tabiiki baskın yaptığınız yer ahşaptan yapılmış değilse.Yine de taş yapılara da hasar veriyor tabii.  Alevin etrafa saçtığı kıvılcımlar hem değen kişilere hasar verecek hem de alevin kendisi düşmanınıza direk temasta çok büyük can acıtacak. Silahı yeniden doldurma animasyonu muhteşem, yakıt tankı mevcut üzerinde. Alev sağ tık ile açılıp kapanabilecek.

Aklınızda olsun, bu yeni mekanik hatalar ile birlikte gelecek ve muhtemelen dengelemeye ihtiyacı olacak.

alev1 alev2alev3alevtarif


Ateş Söndürme Mekaniği

Yeni ateş oluşturma yöntemi ile birlikte haliyle ateşleri söndürmek içinde yeni bir yöntem eklendi.

Su Kovaları ve Su Varilleri oyuna ekleniyor. Ve tahmin ettiğiniz gibi kova ile su alıp dökebilir, varil ile de su depolayabilirsiniz. Daha fazla detay için bir önceki yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.


FPS ve Performans İyileştirmeleri

Tüm hafta boyunca gölgeler, zeminler ve daha bir çok grafiksel unsur üzerinde çalışma yapmış ekip. Amaçları ise önceki yapılan güncellemelerde kaybolan performansın geri kazanılması. Bakalım amaçlarında ne kadar başarılı olmuşlar. Güncellemeden sonra deneyip göreceğiz.


Yapılan Diğer Şeyler:

Yukarıdaki başlıklardan başka bir çok şey üzerine de çalışılmış. Bazı önemlileri şu şekilde:

  • Tecrübe (XP) Sistemi üzerine daha çok gelişme. (5 Mayısta sistemin gelmesi bekleniyor) (Daha fazla detay için Devblog’u bekliyoruz)
  • Oyundaki karakterlere Kaş eklendi
  • Asyalı erkek karakter modeli eklendi
  • Perf 5 konsol komutu oynatılan tek kare süresini gösterecek.
  • Konsolun yanlış sekme seçili şekilde açılması düzeltildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir