Rust Haberler – 11.05.2016

Hile Giderildi, Tarlalar Geldi

Rust Haberler 11.05.2016 (15 Mayıs 2016) – 

Geçen haftaki zorunlu süpürümden sonra Rust ekibi hataları gidermeye ve oyun yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmaya başladılar. Hile Giderildi

Geçen haftaki güncellemeden sonra yeni bir hile ortaya çıktı. Bu hile sayesinde duvarların ardından etkileşime geçebiliyordun. Bir çok kişinin hilenin duvardan geçme üzerine olduğunu düşünmesine rağmen, aslında hilenin  karakter göz pozisyonunda istemci üzerinde oynama yaptığı ve sanki içerideymiş gibi duvarların arkasındaki sandıklarla, oyuncularla ve benzeri nesnelerle etkileşime geçebiliyordu. Helk bu sorunu çok geç olmadan çözdü ve geçen gün bu sorunu giderecek yamayı sunuculara gönderdi. Helk çok yaşa!


Keten Çiftçiliği

Etrafta kumaş ararken şaşı olma devri kapanıyor. André oyuna keten tarlacılığı ekledi! Bu değişiklik oyundaki kumaş arama ve ihtiyaç mekaniği üzerinde büyük etki yaratacak. Keten dikmek aynı mısır ve balkabağı dikmek gibi çalışacak. Tohumu eline al, toprağa yerleştir, ve büyümesini bekle.

Bu yeni sistem etrafta bulduğunuz ketenler de değişikliği beraberinde getiriyor tabiiki. Artık etrafta bulduğunuz keten bitkileri size 10 kumaş ve 1 adet tohum sağlayacak. (Eskisinin yarısı kadar)


Diğer Çiftçilik Düzeltmeleri

Keten çiftçiliğinin eklenmesiyle birlikte, şu anda mevcut olan mısır ve balkabakları üzerinde de değişiklikler yapıldı. Temel olarak haritada olgun olarak ortaya çıkacaklar, ve büyümelerindeki bazı hatalar giderildi. 


Kemik Orantıları

Geçen haftaki güncellemeden sonra, kemik orantıları çok saçma hale geldi, ve çok enteresan manzaralar ortaya çıkardı. Alex şimdilik güncellemeden önceki haline alarak biraz düzenlemeden geçirdi. 


Su Kuyuları ve Tuz Arındırma

Su ile alakalı yeni eşyalar geliyor. Vince yeni modeller üzerinde çalışıyor. Su kuyuları ve Tuz arıtıcı oyuna eklenecek. Şimdilik eşyalarla ilgili bir görüntü sızmadı, fakat önümüzdeki haftalarda bu eşyaları oyunda görmeyi bekleyebilirsiniz.


Diğer Yapılan İyileştirmeler

Bu hafta yapılan düzeltmeler arasında şunlar da mevcuttu:

  • Alet kutularının yerleştirilebilme mesafesi daraltıldı
  • Fenerler tekrar yerleştirilebilir eşyaların üzerine koyulabilyorlar
  • Yapıları sadece odun kullanarak onarabilme sorunu düzeltildi
  • Mağaralardaki mermi ve oyuncu modellerinde oluşan hatalar giderildi.

Kaynak: Rustafied

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir