Rust Haberler – 01.06.2016

Yeni Silah Eklentileri Geliyor!

Rust Haberler – 01.06.2016 (1 Mayıs 2016)

Rust gelişiminde yeni bir aya daha giriyoruz ve bildiğimiz üzere bu Perşembe günü gelecek olan güncelleme ile birlikte tüm sunucular süpürülecek. Bu güncelleme sadece süpürümü getirmiyor tabi ki. Birlikteliğinde yeni silah eklentileri geliyor ve önceki silah eklentilerinin maliyetlerinde ucuzlama görüyoruz. Bazı hatalar gideriliyor ve zindan tasarımları geliştiriliyor.  

Yeni tecrübe sisteminin oyuna ekleneceği ile ilgili bir haber yok şu anda, aynı zamanda şimdilik plan süpürümü ile ilgili bir bilgi de yok, fakat sunucular planları da süpürmeyi tercih edebilirler. Namlu Güçlendirici

Yeni gelecek olan iki silah eklentisinden birisi Namlu Güçlendirici, namlu güçlendirici silahınızın atış hızını gözle görülür derecede artıracak, fakat ateşlenen mermilerin tutarlılığı ve hızı azalacak. Yani ateşlediğiniz mermilerin nişan aldığınız yerden farklı noktalara sekmesi daha muhtemel olacak.

Yakın menzilden özellikle taramalı silah ile bir çatışmaya girecekseniz oldukça iyi bir seçim. Bu eklenti eklenti takılabilen tüm silahlara takılabilecek ve susturucu hariç tüm eklentilerle birlikte kullanılabilecek. Susturucu ile kullanılamamasının sebebi ise iki eklentininde silah namlusu üzerine takılıyor olması.

Namlu Güçlendiricinin Detayları ve Görünümü şu şekilde: 

muzzle boost tarif

muzzle boost resim


Namlu Baskısı

Bir diğer yeni silah eklentisi ise Namlu Baskısı. Bu silah eklentisi silah tepmesini azaltıyor. Yani silah siz ateş ederken havaya sağa sola daha az hareket edecek, bu durum silahınızın kontrolünü daha rahat elinize almanıza yarıyor. Bu eklentinin tabi bir de kötü bir yanı var. Her ne kadar silahınıza daha rahat hakim olsanız da mermilerinize hakim olamayacaksınız. Bu eklentiyi kullanırken mermilerinizin gidiş yönleri normalde olduğundan daha fazla sapmaya uğrayacak. Bu durum yakın menzilde taramaya müsait olsa da, orta ve uzak menzil için tam bir bela. 

Namlu Baskısının Detayları ve Görünümü şu şekilde: 

muzzle brake tarif

muzzle brake resim


Önceki Silah Eklentileri Artık Daha Az Maliyetli

Yeni gelen iki silah eklentisi ile birlikte, önceki silah eklentilerinin maliyetleri yarı yarıya düşürülüyor. (4x Yakınlaştırıcı hariç, onun maliyeti halen 50yüksek kaliteli metal)

Yeni fiyatlar şu şekilde olacak:

silah fiyatlar


Yöneticilere Anti-Hile Hatası

Bu hafta düzeltilen hatalardan biri yöneticiler “hile” modunda iken anti-hile hatalarına yakalanmaları oldu. Oyunun kendinde olan yönetici aletlerinden olan, duvardan geçme kullanan sunucu yöneticilerinde hatalara yol açıyordu, André bu sorunu çözdü, artık böyle bir sorun olmayacak. André ayrıca yöneticiler “hile” modunda iken suya çarptıklarında hasar almalarına neden olan bir hatayı da düzeltti.


Zindan Tasarımlarında Gelişmeler

Vince zindan tasarımları ve görünümleri üzerine biraz geliştirmelerde bulunmuş. Kuş yuvalarının görünümüne biraz kuş kakası eklemiş, ( yapılacak daha önemli işler yokmuş gibi 🙂 ) 

Bu ufak geliştirmelerle birlikte bu ay boyunca yapılan geliştirmeleri ortaya koyunca, gerçekten ilerleme kaydedildiği gözle görülebiliyor. 

Yeni görünümlerden kareler: 

dungeons_art_064.jpgdungeons_art_063.jpgdungeons_art_060.jpgdungeons_art_058.jpgdungeons_art_056.jpgdungeons_art_059.jpg


 

Değişen Diğer Şeyler

  • İnşa Engelleri artık kendi özel ID lere sahip.
  • Duvarların içerisine doğru yerleştirilen kutular düzeltildi
  • Kuş kakası sesi eklendi. ( Gerçekten? Neden? )
  • İstatistiklerde İntihar artık farklı kategoriye sahip.

 

Kaynak: Rustafied

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir