Topluluk Güncellemesi 86 (Community Update 86)

Topluluk Güncellemesi 86 Türkçe – 

Animasyon Rust, Konsept Çalışma Derlemesi, Rust silahlarının muhteşem harmonisi, ve tabiki daha fazlası.Hoşgeldiniz

Başlıktaki resim MadnessWorld’ün İntikam isimli animasyon çalışmasından bir alıntı. Bir çok açıdan oldukça bilindik Rust hikayesi, fakat çizilip animasyon yapılmış. Bu blogda yer edinecek kadar renkli ve güzel bir çalışma olmuş. Bir bakın derim. 


Brunt Force Trauma 

Brunt Force Trauma ekibine Rust’ta ağaç ev nasıl olurdu diye sorunca ortaya böyle bir çalışma çıkıyor işte. Çok basit bir fikri alıp bu kadar uçuk ötesi bir hal aldırabilmeleri harika. 

Ve sormuşlar Meteor Yağmuru olsa nasıl olurdu? İşte böyle..

Ekip ayrıca oldukça hoş bir korku hikayesi üzerine video hazırlamış. Olay ‘Murrdor Manor’ diye biyere gittiklerinizde olanlar ile alakalı. YouTube kanallarının el birliğiyle ortaya böyle çalışmalar çıkarmalarına bayılıyorum. Konuk oyuncu olarak Vertiigo ve Ser Winter var.

 


Kartografi Köşesi

Haritaları pek severim, yannisv reddit’te sunucusunun haritasını taban alarak kendi hazırladığı orta çağ usülü haritasını görünce şöyle bi durup inceledim haliyle. Arkadaş diyor ki:

“Rust IO haritasını aldım ve tüm detaylarını silip sadece zemin dış hatlarını sakladım, daha sonrada renk ve efektleri ekledim. Ağaçlar, dağlar ve küçük evler internetten bulma. Yaptığım şey düzgün yerleştirme oldu. Bunların hepsini ise bir öğleden sonra tamamladım.”

Oldukça yapılabilir duruyor. Bir baksanıza haritanın şu anki haline. Ne kadar hoş değil mi?

zFusfSy

mujXoQB

Politik renklendirmeler ile düzenlenmiş bir harita daha yapacağını duydum. Umarım yapar çok merak ediyorum. 


Konsept Derlemesi

Takım olarak hiç çekinmiyoruz, Shadowfrax’ın yeni serisi: Konsept Derlemesi (Concept Limbo) yu size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Videolarda Rust ile ilgili konsept ve oyun içerisine zaten eklenmiş çalışmalardan bahsediyor. Biraz burnunu fazla sokmuş gibi olsa da oldukça kaliteli bir çalışma gerçekleştirmiş. Özellikle videodaki atlara ise bayıldım. İlk iki videosunu paylaşalım dedik. İzlemenizi tavsiye ederim. 

Önemli Not: Konsept sanatçıları Facepunch oyun geliştiricileri için her zaman ilham kaynağı olma amacıyla fikirlerini kağıda döküyorlar, bunların arasından her zaman seçilenler ve seçilmeyenler olacaktır. Bazılarının seçilmesi ise oldukça uzun vakit alabiliyor.


Sanatçı Ruhu

Rust sanatçılarımızı olması gerektiği kadar gün yüzüne çıkartamıyorum, çünkü ortalıkta pek fazla yok. Değerli taş gibiler bulması zorlar. Fakat Steam Topluluğunda bulduğum bazı şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum. 

İlk resimde Eas3rah’ın  “Hava Baloncuğunda Bitki” çalışmasını göreceksiniz. Kesinlikle bu çalışmayı alıp evimin duvarına asar ve milleti gösteriş yapmaya çağırırdım. 

1461937448_2016-04-28 15_15_36-Greenshot

İkinci olarak ise xsinick’in insanın içini ısıtan manzara resmini göreceksiniz. Rust manzarasının keyfini arkadanızdan çıkıp kafanızı koparan bir ayı korkusu olmadan çıkarmanız için birebir.

1462658309_20160507152454_1

Bunlar gibi daha çok çalışmayı kesinlikle görmek isterdim. 


Ve Son Olarak

Smoothshoes’un bu muhteşem çalışması! Tam olarak ne olarak adlandıracağımı bilmiyorum fakat dilime takıldı, kaç saattir bunu mırıldanıyorum. Harika!


Bizimle İletişime Geçin

Muhteşem birşey üzerinde çalıştığınızı mı düşünüyorsunuz? Anlatın bakalım bana. Şimdi güzel ev tasarımlarını paylaşma vakti. Ya da yaratıcı yağmalamalarınızı çekin gönderin. Belki sunucunuzun enteresan bir teması ve ya bir olayı vardır. E onları da alalım buraya.

Bu tür şeyleri paylaşmak için özel bir forum başlığımız var, ve ya Subreddit te oy toplayıp da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Steam Topluluklarında da geziniyorum, yani steamde de paylaşım yapmaktan çekinmeyin.Rust’ı Twitter’da da takip edip iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu adreste de ben varım. 

Herşeye cevap veremeyebilirim, fakat bütün yorumları okuyorum ve hepsini değerlendiriyorum.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir