Topluluk Güncellemesi 85 (Community Update 85)

Topluluk Güncellemesi 85 Türkçe –

True Detective, Rust ile tekrar hayat buluyor, 2. Rust Olimpiyatları ve zümrütten yapılmış bir kale, ve tabii daha fazlası…


Hoşgeldiniz 

Baştaki resim dearsomeone’ın Rust’a uyarlanmış True Detective introsundan bir kare. Açıp tekrar tekrar izledim, ve o atmosferi yakalamayı, tüm o sahneleri oyunu kullanarak bu kadar iyi nasıl çekebildiğine şaştım kaldım. İnsanların Rust’ı görüpte akıllarında böyle şeyleri üretip ortaya çıkarmalarını aklım almıyor. Zaten bu yüzden kendim yapmak yerine başkalarınınkileri paylaşıyorum. 

Bu videoyu Cuda87’nin oluşturduğu video derlemesi için yapmışlar, kesinlikle izlemeye değerler.


Rust Olimpiyatları

Rust oynayan, fakat Rust değilmiş gibi oynayan kişiler gerçekten harika işler çıkartabiliyorlar, ve Holdacious bu işte gerçekten çok iyi. Rust Olimpiyatları serisinin ikincisini çekmişler, Rust teması ile yıllık yapılan bir olimpiyat. 

Birçok harika şey var videoda. Özel yapım binalar, (kova doldurmaca, okçuluk, duvar kırma gibi) karmaşık oyunlar, ve bunların hepsi bir vanilla sunucuda. Olimpiyatlara katılanlar kesinlikle çok eğleniyorlar, eğer videoyu izlerseniz eminim siz de çok eğleneceksiniz. Podyuma çıkıp kapışıyorlar bile.

Önümüzdeki yıl umarım Rust Zone’dan Brad olimpiyat jürisi olarak katılır. Tam ona göre bir ortam var. Brad’den bahsetmişken.. hemen aşağıda…


The Rust Zone

Ve yine Rust Zone vakti…


Renkli Işıklandırma

GrymThor tarafından yapılmış çok ilginç bir çalışma ve kesinlikle favori yapılarımdan. Amacı zümrütten bir kale yapmak iken bu kadar muhteşem efektleri ve ışıklandırması olan bir yapı elde etmiş.

Yapımında 500’den fazla lamba, 200 XL Resim Çerçevesi, 300 Tabela ve 100,000’den fazla Düşük kaliteli yakıt kullanılmış. Yapımı tamamen el ile boyama, hiç bir eklenti kullanılmamış ve bir vanilla sunucuda yapılmış. Hemde tamamen tek başına, başkalarından yardım almadan yapmış. 

Normal bi Rust sunucusunda ne kadar acayip dururdu bu yapı bir düşünsenize! 

Kalenin bitmiş halinin videosunu da çekmiş, buyrun izleyebilirsiniz. Video çok iyi değil ama izleniyor.


Baskın Kamerası

Phaedo 82 Baskın Kamerası izlemeyeli bayağı bir vakit olmuştu. Kanalına bir göz atayım dedim ve bu videoya rastladım. Herzaman ki gibi Phaedo82 beni şaşırtmadı, oldukça kapsamlı güzel bir video hazırlamış. 


Ve Son Olarak

Defeyed Gamer Rust’ın en düşük grafik kalitesi ile en yüksek grafik kalitesi arasında karşılaştırma yapan bir video montajı hazırlamış, oldukça hoş bir video olmuş. Videonun asıl yerine gelmek için 40. saniyeye ilerletebilirsiniz, arkadaş biraz fazla konuşmuş. 🙂


Bizimle İletişime Geçin

Muhteşem birşey üzerinde çalıştığınızı mı düşünüyorsunuz? Anlatın bakalım bana. Şimdi güzel ev tasarımlarını paylaşma vakti. Ya da yaratıcı yağmalamalarınızı çekin gönderin. Belki sunucunuzun enteresan bir teması ve ya bir olayı vardır. E onları da alalım buraya.

Bu tür şeyleri paylaşmak için özel bir forum başlığımız var, ve ya Subreddit te oy toplayıp da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Steam Topluluklarında da geziniyorum, yani steamde de paylaşım yapmaktan çekinmeyin.Rust’ı Twitter’da da takip edip iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu adreste de ben varım. 

Herşeye cevap veremeyebilirim, fakat bütün yorumları okuyorum ve hepsini değerlendiriyorum.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir