Topluluk Güncellemesi 81 (Community Update 81)

Topluluk Güncellemesi 81 Türkçe

3D Yazıcılarla daha fazla eğlence, insansız uçaklar, ve eski bir atari oyununun Rust’a uyarlanması!

Hoşgeldiniz!

Geçenlerde 3D yazıcı ile yapılmış AK47‘yi hazırlayan takım yine işe koyulmuş fakat bu sefer Gelişmiş Balta’yı oyun dünyasından gerçek dünyaya sihirli bir şekilde taşımış. Ya da teknolojiylede yapmış olabilir işte… Daha önce de olduğu gibi, Sergey Kolesnik 3D modeli hazırlamış, MyMiniFactory yazdırmış, ve Sarah Wade muhteşem dokunuşları ile son görüntüsüne kavuşturmuş. Ve bunların hepsi Pavel Konstantinov sayesinde birliktelik bulmuş. Aşağıda baltanın dünyamıza olan yolculuğunu inceleyebilirsiniz.

 

Untitled

 

Ve birkez daha harika çalışmalar. Tüm dosyaları ücretsiz bir şekilde paylaşmaları da harika. Ben de kendime bir kopyasını çıkartacağım 🙂 Sizin de hoşunuza gitti mi 3D yazıcı çalışmaları ? Başka ne gibi çalışmalar güzel olabilirdi? Yorum olarak bizimle paylaşın!

Ördick Avı ( Dick Hunt )

Moustachioed topluluğu başı olan Ruigi her zaman Rust’ı başka oyunlara dönüştürmeye zaten pek hevesliydi. Daha önce de Rust’ın inşa aletlerini kullanarak Goldeneye oyununu yapmıştı. Şimdi ise Ördek avının Rust versiyonu üzerine çalışıyor, isminide Ördick Avı vermiş. (Karaktere verdiği isim Dick). Yaptığı oyun modunda, ördekler etrafta koşuşturan NPC karakterler. Videoda da görüldüğü üzere oyunu kurup ayarlaması biraz uğraşlı olabilir fakat sonuç eğlenceli görünüyor. 

 

Videonun sayfasında tüm eklentilerin linkleri mevcut. Eğer bir Oxide kurulu sunucunuz var ise siz de yapabilirsiniz.

Klasik oyunlardan söz açmışken , bu çalışma da çok benzer olmasa da fena değil. Rust’ı bir Street Fighter II kabinine oturtulmuş görmek çok hoş.

İnsansız Hava Aracı

Birkaç hafta önce, topluluğumuzun yaptığı bir İHA konsepti paylaşmıştık, ayrıca Brunt Force Trauma takımının yaptığı konsept fikir çalışmalarından da bahsetmiştik. Bu sefer hep birlikte çalışıp İHA lar ile ilgili yeni bir çalışma yapmışlar. 

Bu içerikte biraz cinsel içerik var diyebiliriz, genelde böyle şeyler paylaşmamaya özen gösteriyorum ama söz konusu İHA olunca kendimi kaybediyorum. 

 

Aristokediler ( Arustrocats )

Vaaay! Şu Rust klan afişine bakın. Swizzeey‘in dediğine göre Rust becerilerinden çok Photoshop becerisine sahip oluhnca böyle oluyormuş. Oldukça iyi yapılmış. Tam boyutlu hali için resmin üzerine tıklayın.

…Ve Son Olarak

El bombasıyla adam öldürmek şans derler, bu adam hayatımda gördüğüm en ballısı. 🙂

 

Bomba sektirmede senden iyisi yok, honorabl3.

Bizimle İletişime Geçin

Muhteşem birşey üzerinde çalıştığınızı mı düşünüyorsunuz? Anlatın bakalım bana. Şimdi güzel ev tasarımlarını paylaşma vakti. Ya da yaratıcı yağmalamalarınızı çekin gönderin. Belki sunucunuzun enteresan bir teması ve ya bir olayı vardır. E onları da alalım buraya.

Bu tür şeyleri paylaşmak için özel bir forum başlığımız var, ve ya Subreddit te oy toplayıp da ulaşabilirsiniz. Ayrıca Steam Topluluklarında da geziniyorum, yani steamde de paylaşım yapmaktan çekinmeyin. Rust’ı Twitter’da da takip edip iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu adreste de ben varım. 

Herşeye cevap veremeyebilirim, fakat bütün yorumları okuyorum ve hepsini değerlendiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir